IEA

Hunt Seat Zone 11 - Show Calendar

November 29
Date Host Location Contact Competition Type
November 29, 2020 Swan Lake Stables
Swan Lake Stables: 381 Flatbush Rd. Littlestown, PA Mary Bast
381 Flatbush Rd
Littlestown, PA
717-873-2080
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 5
Date Host Location Contact Competition Type
December 5, 2020 Briarwood Farm Equestrian Team Black River Farm, Boss Rd. Ringoes, NJ Carole Zempel
203 Jasinski Avenue
Manville, New Jersey
908-806-8044
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 6
Date Host Location Contact Competition Type
December 6, 2020 Flying Change Flying Change PHP 16426 West Liberty Road Stewartstown, PA Cristine Bona
8379 fieldstone lane
Dallastown, pa
717-487-8947
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 6, 2020 Heaven's Gate

*This is a concurrent A/B show*
Heaven’s Gate Farm 5590 Bradshaw Rd Pipersville, Pa 18947 Beverly Flynn
5590 Bradshaw Rd
Pipersville, PA
267-709-0234
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 6, 2020 Heaven's Gate Farm

*This is a concurrent A/B show*
Heaven’s Gate Farm 5590 Bradshaw Rd Pipersville, Pa 18947 Beverly Flynn
5590 Bradshaw Rd
Pipersville, PA
267-709-0234
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 6, 2020 Jentri Equestrian Team
Co-Host: Everything Little Farm

*This is a concurrent A/B show*
Jentri Stables 3814 Dark Hollow Road Furlong, PA 18925 Jenn Post
3814 Dark Hollow Road
Furlong, PA
267-446-6583
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 6, 2020 Jentri Equestrian Team
Co-Host: Everything Little Farm

*This is a concurrent A/B show*
Jentri Stables 3814 Dark Hollow Road Furlong, PA 18925 Jenn Post
3814 Dark Hollow Road
Furlong, PA
267-446-6583
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 6, 2020 North Jersey Equestrian Center
North Jersey Equestrian Center, 1 Carlson Place Pompton Plains, NJ 07444 Danielle Holl
100 East Grand Avenue
Montvale, NJ
201-316-4966
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 12
Date Host Location Contact Competition Type
December 12, 2020 SuddenLea Sandstone Golden Gait Farm 323 Sweetmans Lane Millstone, NJ 08510 Yvonne C Abel
418 Basso ST
Jackson, NJ
732-995-2627
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 13
Date Host Location Contact Competition Type
December 13, 2020 RGB/NCH

*This is a concurrent A/B show*
Heritage Stables Ronald Bartholomew
313 BARKER ROAD
JORDAN, NY
315-209-9186
Zone 2 Region 4 Only
Upper & Middle School
December 20
Date Host Location Contact Competition Type
December 20, 2020 Saddle ridge Riding Center Saddle Ridge Riding Center 900 Shadow Ridge Road Franklin Lakes, NJ Hope Delle Bovi
900 shadow ridge rd
Franklin lakes , Nj
201-675-6687
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 3
Date Host Location Contact Competition Type
January 3, 2021 Swan Lake Stables Swan Lake Stables Mary Bast
381 Flatbush Rd
Littlestown, PA
717-873-2080
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School
January 3, 2021 Fox Heath Equestrian Team
Fox Heath Equestrian Center Kate Warren
1428 Marlyns ln
North Wales, PA
607-434-5459
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School
January 9
Date Host Location Contact Competition Type
January 9, 2021 Zone 11 Region 3 Finals Black Horse Stables Wendy Myers
125 Highland Ave
Lansdale, PA
484-948-8240
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School
January 9, 2021 Palermo Show Stable
Co-Host: Hunter Farms
Palermo Show Stable 1555 Burnt Mills Rd Bedminster, NJ Katie Boardman
49 Lefke Lane
Whippany, NJ
203-339-1460
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 10
Date Host Location Contact Competition Type
January 10, 2021 Zone 11 Region 3 Finals Black Horse Stables Wendy Myers
125 Highland Ave
Lansdale, PA
484-948-8240
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School
January 10, 2021 Palermo Show Stable Palermo Show Stable Katie Boardman
49 Lefke Lane
Whippany, NJ
203-339-1460
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School
February 6
Date Host Location Contact Competition Type
February 6, 2021 Grier School

*This is a concurrent A/B show*
Grier School Stables 2522 Grier School Rd. Birmingham, PA Chrystal Wood
2522 Grier School Rd.
Birminghan, PA
814-684-3000
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 6, 2021 Grier School

*This is a concurrent A/B show*
Grier School Stables 2522 Grier School Rd. Birmingham, PA Chrystal Wood
2522 Grier School Rd.
Birminghan, PA
814-684-3000
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 7
Date Host Location Contact Competition Type
February 7, 2021 Halfmoon Valley Grier School Sharon Jodon
2925 Halfmoon Valley Road
Port Matilda, PA
814-360-9116
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School
February 14
Date Host Location Contact Competition Type
February 14, 2021 Fox View Farm

*This is a concurrent A/B Show*
Grier School Chrystal
2522 Grier School Rd
Birmingham, PA
484-947-3240
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School
February 14, 2021 Zone 11 Region 1 Finals Trinity Equestrian Center 7280 Sterrettania Rd Fairview, PA 16415 Chelsie Stair
2314 Mcdevitt rd
Sewickley, PA
724-816-8693
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 14, 2021 Fox View Farm

*This is a concurrent A/B show*
Grier School Chrystal Wood
2522 Grier School Rd
Birmingham, PA
484-947-3240
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School
February 20
Date Host Location Contact Competition Type
February 20, 2021 Zone 11 Region 8 Finals Dream Park 400 Rt 130, Logan Twp, NJ Briana Quinn
750 Garwood Rd
Moorestown, NJ
856-266-6693
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 21
Date Host Location Contact Competition Type
February 21, 2021 Zone 11 Region 5 Finals Jentri Stables 3814 Dark Hollow Rd Furlong, PA 18925 Jennifer Post
3814 Dark Hollow Road
Furlong , PA
267-446-6583
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 21, 2021 Zone 11 Region 6 Finals Bergen Equestrian Center Jen Griggs
40 Conger St Apt 310A
Bloomfield, NJ
931-252-3160
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School
February 27
Date Host Location Contact Competition Type
February 27, 2021 Zone 11 Region 2 Finals

*This is a 2 day show*
Swan Lake Stables Chrystal Coffelt-Wood
2522 Grier School Rd.
Birmingham, PA
484-947-3240
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School
February 27, 2021 Zone 11 Region 4 Finals Swan Lake Stables 381 Flatbush Road Littlestown, PA Mary Bast
381 Flatbush Rd
Littlestown, PA
717-873-2080
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 27, 2021 Z11 Region 7 Finals

*This is a 2 day show*
Hunter Farms Carole Zempel
203 Jasinski Avenue
Manville, NJ
908-358-4991
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School
February 28
Date Host Location Contact Competition Type
February 28, 2021 Zone 11 Region 2 Finals

*This is a 2 day show*
Swan Lake Stables Chrystal Coffelt-Wood
2522 Grier School Rd.
Birmingham, PA
484-947-3240
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School
February 28, 2021 Zone 11 Region 7 Finals

*This is a 2 day show*
Hunter Farms Carole Zempel
203 Jasinski Avenue
Manville, NJ
908-358-4991
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School
March 20
Date Host Location Contact Competition Type
March 20, 2021 Zone 11 Finals

*This is a 2 day show*
Dream Park Emily David
PO Box 202
Howe, OK
814-207-2603
Zone 11 Region 1 Priority
Upper & Middle School
March 20, 2021 Zone 11 Finals

*This is a 2 day show*
Dream Park Emily David
PO Box 202
Howe, OK
814-207-2603
Zone 11 Region 1 Priority
Upper & Middle School
August 8
Date Host Location Contact Competition Type
August 8, 2020 Swan Lake Stables
Co-Host: Bowcrest
Co-Host: Diamond L

*This is a concurrent A/B Show*
Swan Lake Stables 381 Flatbush Rd. Littlestown, PA Mary Bast
381 Flatbush Rd
Littlestown, PA
717-873-2080
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
August 8, 2020 Swan Lake Stables
Co-Host: Bowcrest
Co-Host: Diamond L

*This is a concurrent A/B show*
Swan Lake Stables 381 Flatbush Rd. Littlestown, PA Mary Bast
381 Flatbush Rd
Littlestown, PA
717-873-2080
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
August 20
Date Host Location Contact Competition Type
August 20, 2020 Southern New Jersey GLOUSTER COUNTY DREAM PARK 400 US 130 LOGAN TOWNSHIP, NJ Briana Quinn
750 Garwood Rd
moorestown, NJ
856-266-6693
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
August 21
Date Host Location Contact Competition Type
August 21, 2020 Mason Run GLOUSTER COUNTY DREAM PARK 400 US 130 LOGAN TOWNSHIP, NJ Nicole Asper-Grzib
134 Hilliards Bridge Rd
southampton, NJ
609-284-1598
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 12
Date Host Location Contact Competition Type
September 12, 2020 Ridge Road Riders Ridge Road Stable 3356 Ridge Rd Bloomsburg, PA 17815 Amie Wolfinger
3356 Ridge Rd
Bloomsburg, Pa
570-336-7019
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 13
Date Host Location Contact Competition Type
September 13, 2020 Ridge Riders Valley Ridge Farm 1901 Cales Road Masontown, WV Teni Hoskinson
22995 N Preston Hwy
Bruceton Mills, WV
724-998-5396
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 19
Date Host Location Contact Competition Type
September 19, 2020 Forest Edge Farm NJ Forest Edge Farm 55 Forest Edge Drive Little Egg Harbor, NJ 08087 Wendy Myers
125 Highland Ave
Lansdale, PA
484-948-8240
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 20
Date Host Location Contact Competition Type
September 20, 2020 Durango Equestrian
Co-Host: LowKey
Co-Host: Second Nature Farm

*This is a concurrent A/B show*
Durango Farm 1469 Morstein Road West Chester, PA Beth Orem
310 Snowdon Court
Exton, Pennsylvania
610-764-9656
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 20, 2020 Durango Equestrian
Co-Host: LowKey
Co-Host: Second Nature Farm


*This is a concurrent A/B show*
Durango Farm 1469 Morstein Road West Chester, PA Beth Orem
310 Snowdon Court
Exton, Pennsylvania
610-764-9656
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 20, 2020 Palermo Show Stable
Co-Host: Heritage Hill Show Stables
Co-Host: Winward
Palermo Show Stable 1555 Burnt Mills Rd Bedminster, NJ Katie Boardman
49 Lefke Lane
Whippany, NJ
203-339-1460
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 26
Date Host Location Contact Competition Type
September 26, 2020 Linden Hall

*This is a Concurrent A/B show*
Linden Hall School for Girls 212 East Main Street Lititz, PA Christina Stamos Johns
315 S LOCUST St
lititz, pa
440-864-6253
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 26, 2020 Linden Hall

*This is Concurrent A/B Show*
Linden Hall School for Girls 212 East Main Street Lititz, PA Christina Stamos Johns
315 S LOCUST St
lititz, pa
440-864-6253
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 26, 2020 Star Hollow

*Entries at Capacity as of 9/4/2020*
Star Hollow Stables 311 Hagan Road Cape May Court House, NJ Abby Revoir
311 hagen road
cmch, nj
609-425-9055
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 26, 2020 Bay Ridge Stables

*This is a concurrent A/B show*
Bay Ridge Stables 5384 Green Meadow Road Northampton, Pa 18067 Kelly Knight
5384 Green Meadow Rd
Northampton, pa
610-721-1916
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 26, 2020 Bay Ridge Stables

*This is concurrent A/B show*
Bay Ridge Stables 5384 Green Meadow Road Northampton, Pa 18067 Kelly Knight
5384 Green Meadow Rd
Northampton, pa
610-721-1916
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 27
Date Host Location Contact Competition Type
September 27, 2020 Gwyn Meadows Farm

*This is a Single Show*
Gwyn Meadows Farm 2064 Shearer Road Lansdale, PA 19446 Aubrey Donnon
2064 Shearer Road
Lansdale, PA
215-873-6365
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 27, 2020 Mon Valley
Fallowfield Stables 155 Yankosky Rd Charleroi, PA Olivia DeCesar
155 Yankosky Rd
Charleroi , PA
412-860-3320
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 3
Date Host Location Contact Competition Type
October 3, 2020 Bella Rosa Riding Team
Bella Rosa Stables 151 Oak Glen Road Howell, NJ 07731 Barbara Frayman
151 Oak Glen Road
Howell, NJ
732-575-9593
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 3, 2020 Black Horse Stables
Co-Host: Windswept Acres
Co-Host: Innova

*This is a concurrent A/B show*
Black Horse Stables (Worcester Location) 1600 Potshop Rd Norristown, PA Amanda Enwright
4241 New Hope Rd
Furlong, Pa
267-304-5228
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 3, 2020 The Ridge
Co-Host: Top Notch
The Ridge at Riverview 3 Wolverton Road Asbury, NJ 08802 Tracy Tom
140 Valley Road
Oxford, NJ
973-975-9472
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 3, 2020 Essex Equestrian Center
Co-Host: Elite Equine Group

*This is a concurrent A/B show*
Essex Equestrian Center Jennifer Griggs
12-22 Woodland Ave
West Orange, NJ
931-252-3160
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School
October 3, 2020 Black Horse Stables
Co-Host: Windswept Acres
Co-Host: Innova

*This is a concurrent A/B show*
Black Horse Stables (Worcester Location) 1600 Potshop Rd Norristown, PA Amanda Enwright
4241 New Hope Rd
Furlong, Pa
267-304-5228
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 3, 2020 L & B Farms
L & B Farms 727 Bellaire Road Hershey, PA 17033 Lisa Capp
727 Bellaire Road
Hershey, PA
717-917-0887
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 3, 2020 Essex Equestrian Center
Co-Host: Elite Equine Group

*This is a concurrent A/B show*
Essex Equestrian Center 12-22 Woodland Ave West Orange, NJ 07052 Jennifer Griggs
12-22 Woodland Ave
West Orange, NJ
931-252-3160
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 4
Date Host Location Contact Competition Type
October 4, 2020 Candy Lane Acres Candy Lane Acres 2314 McDevitt Rd Sewickley, PA Chelsie Stair
2314 MCDevitt Rd
Sewickley, Pa
724-816-8693
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 4, 2020 Enchanted Equestrian Team
Co-Host: Everything Little Farm
Once Upon A Farm 1816 Upper Stump Rd Perkasie, Pa Mindy McCaulley
1816 UPPER STUMP RD
PERKASIE, PA
267-221-6579
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 4, 2020 Serenity / Chambourcin Spring Team

*This is a concurrent A/B show*
Serenity Farm 495 New Scheafferstown Rd Bernville, PA Stephanie Gernert
9 Mine Road
Lebanon, PA
717-270-9696
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 4, 2020 Essex Equestrian Center
Co-Host: Elite Equine Group
Essex Equestrian Center 12-22 Woodland Ave West Orange, NJ 07052 Jennifer Griggs
12-22 Woodland Ave
West Orange, NJ
931-252-3160
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 4, 2020 The Ridge
Co-Host: Top Notch
The Ridge at Riverview 3 Wolverton Road Asbury, NJ 08802 Tracy Tom
140 Valley Road
Oxford, NJ
973-975-9472
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 4, 2020 Serenity / Chambourcin Spring Team

*This is a concurrent A/B show*
Serenity Farm 495 New Scheafferstown Rd Bernville, PA Stephanie Gernert
9 Mine Road
Lebanon, PA
717-270-9696
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 10
Date Host Location Contact Competition Type
October 10, 2020 Endeavors All Equestrian Team Cedar Valley Stables 628 Orchard Rd Reinholds, PA 17569 Rebecca Weik
1126 DOGWOOD DR
REINHOLDS, pa
17174058914
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 11
Date Host Location Contact Competition Type
October 11, 2020 Chariot Riders

*Entries have closed as of September 21*
Chariot Farm 3170 Chariot Court Manchester NJ 08759 Linda Fazio
3170 Chariot Court
Manchester, NJ
732-657-2710
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 11, 2020 Gwyn Meadows Farm Gwyn Meadows Farm 2064 Shearer Road Lansdale, PA 19446 Aubrey Donnon
2064 Shearer Road
Lansdale, PA
215-873-6365
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 11, 2020 Seaton Hackney Stables

*Entries at capacity as of 9/29*
Seaton Hackney Stables 440 South Street Morristown, NJ Edie Postel
440 South Street
Morristown, NJ
201-240-8727
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 11, 2020 Fox Hollow Equestrian team Fox Hollow Stables, Inc 221 Hollowvue Rd Wampum, Pa Linda Stevens
221 Hollowvue Rd
Wampum, PA
724-581-6410
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 17
Date Host Location Contact Competition Type
October 17, 2020 Western Pennsylvania Equestrian Team
Co-Host: Marciak/Caustelot
Bloomfield Stables 133 Tro Lane Rostraver Twp, Pa 15012 Rebecca Bloom
132 Mount Pleasant Road
Rostraver Township, Pennsylvania
724-249-4105
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 18
Date Host Location Contact Competition Type
October 18, 2020 Heavens Gate Farm
Heaven’s Gate Farm 5590 Bradshaw Rd Pipersville, Pa 18947 Beverly Flynn
5590 Bradshaw Rd
Pipersville, PA
267-709-0234
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 18, 2020 Western Pennsylvania Equestrian Team
Co-Host: Marciak/Caustelot
Bloomfield Stables 133 Tro Lane Rostraver Twp, Pa 15012 Rebecca Bloom
132 Mount Pleasant Road
Rostraver Township, PA
724-249-4105
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 24
Date Host Location Contact Competition Type
October 24, 2020 Two Bit Farm
Co-Host: Bravo Equestrian
Two Bit Farm 178 Grist Mill Rd Boyertown, Pa Crysta Dougherty
821 Mt.Pleasant Rd
Pottstown, Pa
484-955-0576
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 24, 2020 Willow Brook Stables
Co-Host: Lake Effect

**Updated Schedule in Prize List**
Willow Brook Stables 144 Herman Road Fombell, PA 16123 Lauren Prisuta
124 Rama Road
Beaver Falls, PA
412-956-0710
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 24, 2020 Briarwood Farm Equestrian Team Black River Farm 20 Boss Road Ringoes, New Jersey Carole Zempel
203 Jasinski Ave
Manville, NJ
908-358-4991
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 25
Date Host Location Contact Competition Type
October 25, 2020 Durango Equestrian
Co-Host: Second Nature
Co-Host: LowKey


*This is a concurrent A/B show*
Durango Farm 1469 Morstein Road West Chester, PA Beth Orem
310 Snowdon Court
Exton, PA
610-764-9656
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 25, 2020 Durango Equestrian
Co-Host: Second Nature
Co-Host: LowKey


*This is a concurrent A/B show*
Durango Farm 1469 Morstein Road West Chester, PA Beth Orem
310 Snowdon Court
Exton, PA
610-764-9656
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 25, 2020 Willow Brook Stables
Co-Host: Lake Effect

**Updated Schedule in Prize List**
Willow Brook Stables 144 Herman Road Fombell, PA 16123 Lauren Prisuta
124 Rama Road
Beaver Falls, PA
412-956-0710
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 25, 2020 Valley Crest

*Entries have closed as of 10/2*
Valley Crest Stables 60 Valley Crest Rd Annandale, NJ 08801 Samantha Leson
60 Valley Crest Rd
annandale, NJ
203-912-7410
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 31
Date Host Location Contact Competition Type
October 31, 2020 Candy Lane Acres
Co-Host: McCormick Stables
Candy Lane Acres 2314 McDevitt Rd Sewickley, PA Chelsie Stair
2314 Mcdevitt rd
Sewickley, PA
724-816-8693
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 31, 2020 Plainbrooke
Co-Host: Bravo

*This is a concurrent A/B show*

**This show is full and no longer open to entries as of 10/14/20**
Plainbrooke Farm 32 Buttonwood Lane Spring City, PA 19475 Megan Corkum
32 Buttonwood Lane
Spring City, PA
610-564-1216
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 31, 2020 Plainbrooke
Co-Host: Bravo

*This is a concurrent A/B show*

**This show is full and no longer open to entries as of 10/14/20**
Plainbrooke Megan Corkum
32 Buttonwood Lane
Spring City, PA
610-564-1216
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 1
Date Host Location Contact Competition Type
November 1, 2020 Candy Lane Acres
Co-Host: McCormick Stables
Candy Lane Acres 2314 McDevitt Rd Sewickley, PA Chelsie Stair
2314 Mcdevitt rd
Sewickley, PA
724-816-8693
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 1, 2020 Platinum Equestrian
Co-Host: Red Wind Riders
Ivy Hill Equestrian Center 1811 Mill Rd Perkasie, PA 18944 Carol Ricci
614 Schwenkmill Rd
Perkasie, Pa
215-669-3115
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 1, 2020 Saddle Ridge Riding Center Saddle Ridge Riding Center, 900 Shadow Ridge Road Franklin Lakes, NJ Hope Delle Bovi
6 Hudson ave
Waldwick , Nj
201-675-6687
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 1, 2020 Flying Change


*This is a concurrent A/B show*
Flying Change PHP 16426 West Liberty Road Stewartstown, PA Cristine Bona
8379 Fieldstone Lane
Dallastown, PA
717-487-8947
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 1, 2020 Flying Change

*This is a concurrent A/B show*
Flying Change PHP 16426 West Liberty Road Stewartstown, PA Cristine Bona
8379 Fieldstone Lane
Dallastown, PA
717-487-8947
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 7
Date Host Location Contact Competition Type
November 7, 2020 Atlantic Cape Equestrians Gleneayre Farm 573 Eayrestown Rd. Lumberton, NJ 08048 Alison Johnson
3 Holly Pine Lane
Lumberton, New Jersey
609-781-0935
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 7, 2020 Endeavors All Equestrian Team
Co-Host: Top Rail
Cedar Valley Stables 628 Orchard Rd Reinholds, PA 17569 Rebecca Weik
1126 Dogwood Dr
Reinholds, pa
17174058914
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 7, 2020 SuddenLea Sandstone
Co-Host: Mizzi Training
Golden Gait Farm 323 Sweetmans Lane Millstone, NJ 08510 Yvonne C Abel
418 Basso ST
Jackson, NJ
732-995-2627
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 8
Date Host Location Contact Competition Type
November 8, 2020 Jentri Equestrian team
Co-Host: Timber Edge

*This is a concurrent A/B show*
Jentri Stables, 3814 Dark Hollow Road Furlong, PA 18925 Jennifer Post
3814 Dark Hollow Road
Furlong , PA
267-446-6583
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 8, 2020 Jentri Equestrian team
Co-Host: Timber Edge

*This is a concurrent A/B show*
Jentri Stables, 3814 Dark Hollow Road Furlong, PA 18925 Jennifer Post
3814 Dark Hollow Road
Furlong , PA
267-446-6583
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 8, 2020 Heaven's Gate Farm

*This is a concurrent A/B show*
Heaven’s Gate Farm 5590 Bradshaw Rd Pipersville, Pa 18947 Beverly Flynn
5590 Bradshaw Rd
Pipersville, AL
267-709-0234
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 8, 2020 Heaven's Gate Farm

*This is a concurrent A/B show*
Heaven’s Gate Farm 5590 Bradshaw Rd Pipersville, Pa 18947 Beverly Flynn
5590 Bradshaw Rd
Pipersville, PA
267-709-0234
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 14
Date Host Location Contact Competition Type
November 14, 2020 Ridge Road Riders
Co-Host: PD Equestrian

*This is a concurrent A/B show*
Ridge Road Stable Amie Wolfinger
3356 RIDGE RD
BLOOMSBURG, Pa
570-336-7019
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School
November 14, 2020 Ridge Road Riders

*This is a concurrent A/B show*
Ridge Road Stable 3356 Ridge Road Bloomsburg, PA 17815 Amie Wolfinger
3356 RIDGE RD
BLOOMSBURG, Pa
570-336-7019
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 14, 2020 Black Horse Stables
Co-Host: Windswept Acres
Co-Host: Innova
Black Horse Stables-Worcester: 1600 Potshop Rd. Amanda Enwright
4241 New Hope Rd
Furlong, Pa
267-304-5228
Zone 11 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 14, 2020 Bay Ridge Stables

*This is a concurrent A/B show*
Bay Ridge Stables 5384 Green Meadow Road Northampton, Pa 18067 Kelly Knight
5384 Green Meadown Rd
Northampton, PA
610-721-1916
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 14, 2020 Bay Ridge Stables

*This is a concurrent A/B show
Bay Ridge Stables 5384 Green Meadow Road Northampton, Pa 18067 Kelly Knight
5384 Green Meadown Rd
Northampton, PA
610-721-1916
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 15
Date Host Location Contact Competition Type
November 15, 2020 Flying Change

*This is a concurrent A/B show*
Flying Change PHP 16426 West Liberty Road Stewartstown, PA Cristine Bona
8379 Fieldstone Lane
Dallastown, PA
717-487-8947
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 15, 2020 Flying Change

*This is a concurrent A/B show*
Flying Change PHP 16426 West Liberty Road Stewartstown, PA Cristine Bona
8379 Fieldstone Lane
Dallastown, PA
717-487-8947
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 15, 2020 Stone Gate Stables Equestrian Team Willowbrooke Farms, 549 Willowbrook Rd. Northampton, PA 18067 Donna Bazos
179 Kemmerer Road
Nazareth, Pa
610-972-9165
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 15, 2020 Jentri Equestrian team
Co-Host: Timber Edge

*This is a concurrent A/B show*
Jentri Stables, 3814 Dark Hollow Road Furlong, PA 18925 Jenn Post
3814 Dark Hollow Road
Furlong, PA
267-446-6583
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 15, 2020 Bergen Equestrian Center

*Postponed Date TBD*
Bergen Equestrian Center, 40, Fort Lee Road Leonia, NJ Sabrina McClure Ianacone
114 Oakdene Avenue
Teaneck, NJ
917-533-5722
Zone 11 Region 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 15, 2020 Jentri Equestrian team
Co-Host: Timber Edge

*This is a concurrent A/B show*
Jentri Stables, 3814 Dark Hollow Road Furlong, PA 18925 Jenn Post
3814 Dark Hollow Road
Furlong, PA
267-446-6583
Zone 11 Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 15, 2020 Northwestern Stables
Northwestern stables: 120 W Northwestern ave Philadelphia PA 19118 Katherine Martin Brown
120 Northwestern ave
philadelphia, PA
215-760-0284
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 21
Date Host Location Contact Competition Type
November 21, 2020 Endeavors All Equestrian Team
Co-Host: Top Rail
Cedar Valley Stables 628 Orchard Rd Reinholds, PA 17569 Rebecca Weik
1126 DOGWOOD DR
REINHOLDS, pa
17174058914
Zone 11 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 21, 2020 Royal Rock

*This is a concurrent A/B show*
Keystone Horse Center 3356 Ridge Road, Bloomsburg, PA Carrie Kieczkajlo-Sisson
202 Chestnut Tree Road
Noxen, PA
570-905-5622
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 21, 2020 Triple E Team High Point Stables, 415 Pemberton Road Southampton, NJ Erica Eggert
415 Pemberton Road
Southampton, NJ
609-661-9192
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 21, 2020 Lake Effect Equestrian Team
Co-Host: Willow Brook Stables
Trinity Equestrian Center, 7280 Sterrettania Rd Fairview, PA 16415 Lindsay Filley
9681 Silverthorn Rd
McKean, PA
814-397-8660
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 22
Date Host Location Contact Competition Type
November 22, 2020 Lake Effect Equestrian Team
Co-Host: Willow Brook Stables
Trinity Equestrian Center, 7280 Sterrettania Rd Fairview, PA 16415 Lindsay Filley
9681 Silverthorn Rd
McKean, PA
814-397-8660
Zone 11 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 22, 2020 True Heart Equestrian Team
Co-Host: Hunter Farms

*Rescheduled from 10/25*
Hidden Brook Farm, 1755 East River Rd Bedminster, NJ 07921 Torri Siegel Dragos
81 Parker Rd
Long Valley, NJ
908-337-3991
Zone 11 Region 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 22, 2020 Royal Rock

*This is a concurrent A/B show*
Keystone Horse Center Carrie Kieczkajlo-Sisson
202 Chestnut Tree Road
Noxen, PA
570-905-5622
Zone 11 Region 2 Only
Upper & Middle School
November 22, 2020 Valley Crest
Valley Crest Stables, 60 Valley Crest Road Annandale, NJ Samantha Leson
60 Valley Crest Road
Annandale, NJ
203-912-7410
Zone 11 Region 8 Only
Upper & Middle School

Prize List