IEA

Dressage Show Calendar

March 2
Date Host Location Contact Competition Type
March 2, 2024 Zone 6 Finals


-This show will span across 2 days-
Devonwood Equestrian Center 25033 SW Pacific Hwy, Sherwood, OR 97140 Kimberly Barber
9375 Sunrise Rd
Blaine, WA
360-790-0673
Zone 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 2, 2024 Zone 3 Finals


PRIZE LIST - COPY LINK AND PASTE INTO YOUR INTERNET BROWSER:
https://drive.google.com/file/d/1OAJdzsZ_yP9SoVdFIWT7TUEKUW_l-8YP/view?usp=sharing
Averett Equestrian Center 1231 Gammon Road Providence, NC 27315-9640 Lisa Powers
10307 Williamsville Road
Hanover, VA
804-441-5206
Zone 3 Only
Upper & Middle School
March 2, 2024 Zone 4 Finals

*New Location as of 2/21*

Cedar Lodge Stables
47138 52nd St, Lawrence, MI 49064
Cedar Lodge Stables, 47138 52nd St, Lawrence, MI 49064 Katherine Grote
10245 Winton Rd
Cincinnati, OH
513-722-6903
Zone 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 3
Date Host Location Contact Competition Type
March 3, 2024 Zone 6 Finals


-This show will span across 2 days-
Devonwood Equestrian Center 25033 SW Pacific Hwy, Sherwood, OR 97140 Kimberly Barber
9375 Sunrise Rd
Blaine, WA
360-790-0673
Zone 6 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 3, 2024 Zone 3 Finals


PRIZE LIST - COPY LINK AND PASTE INTO YOUR INTERNET BROWSER:
https://drive.google.com/file/d/1wwzrBdoTyloPwYpJUQQ1QJ-l1B3ea1nO/view?usp=sharing
Averett Equestrian Center 1231 Gammon Road Providence, NC 27315-9640 Lisa Powers
10307 Williamsville Road
Hanover, VA
804-441-5206
Zone 3 Only
Upper & Middle School
March 3, 2024 Zone 4 Finals

*New location as of 2/21*

Cedar Lodge Stables
47138 52nd St, Lawrence, MI 49064
Cedar Lodge Stables, 47138 52nd St, Lawrence, MI 49064 Katherine Grote
10245 Winton Rd
Cincinnati, OH
513-722-6903
Zone 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
August 13
Date Host Location Contact Competition Type
August 13, 2023 Nashoba Valley Sliders
Co-Host: Highwater Farm

-Adult Classes Offered-
Willow Brook Farm 462 Willow Brook Road Plainfield, NH 03782 Suzanne Ferris
153 Hollis street
Pepperell, Ma
978-835-0465
Zone 1 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
August 22
Date Host Location Contact Competition Type
August 22, 2023 RGB Equestrian


-Adult Classes Offered-
Hobbit Hollow Farm 3061 West Lake Road Skaneateles, NY Ronald Bartholomew
3061 West Lake Road
Skaneateles, NY
315-209-9186
Zone 1 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 15
Date Host Location Contact Competition Type
September 15, 2023 Las Vegas Blue Ribbon Dressage


-Adult Dressage & Hunt Seat Classes Offered-
Blue Ribbon Equestrian Facility 6325 Guy Avenue Las Vegas, Nevada 89131 Stacie Rivers
2745 EVENING ROCK ST
Las Vegas, NV
702-524-2928
Zone 6 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 17
Date Host Location Contact Competition Type
September 17, 2023 West Licking District
Co-Host: Hold your Horses

-Adult Classes Offered-

-Entries Extended through 9/15-
The Paddock Stables 459 Middleground RD SW Pataskala, Ohio Nancy Arledge
459 Middleground Road SW
Pataskala, AL
614-989-5717
Zone 4 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 24
Date Host Location Contact Competition Type
September 24, 2023 Longacre Stables


-Adult Classes Offered-
Longacre Stables & School of Horsemanship 229 Dike Rd Longview, WA 98632 Donna G Longacre
2290 DIKE RD
LONGVIEW, WASHINGTON
360-577-6201
Zone 6 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 30
Date Host Location Contact Competition Type
September 30, 2023 Hidden Creek Equestrian Team Hidden Creek Equestrian Center 315 Mountain View Drive Kunkletown, PA Jill Kuc
315 Mountain View Drive
Kunkletown, Pennsylvania
15709771406
Zone 2 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 30, 2023 Steady Strides Equestrian Team
Tykenbay Acres, 319 Old County Road Etna, Maine Tyra Payne
342 Old County Road
Etna, Maine
207-949-1924
Zone 1 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 7
Date Host Location Contact Competition Type
October 7, 2023 RCR Farms
Rancho Del Pacifico 15225 E Riggs Road Gilbert, AZ Renae Coates
25416 S. 154th St.
Gilbert , AZ
602-882-5790
Zone 5 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 7, 2023 Scottsdale Equestrian Team


-This is an Upper School only show-
Rancho Del Pacifico, 15225 E Riggs Road Gilbert, AZ Kathy Johnson
35644 N 11th Ave
Phoenix, AZ
602-363-5041
Zone 5 Region 2 Only
Upper School

Prize List
October 8
Date Host Location Contact Competition Type
October 8, 2023 RCR Farms
Co-Host: CARA
Co-Host: Community Farm
Rancho Del Pacifico Renae Coates
25416 S. 154th St.
Gilbert , AZ
602-882-5790
Zone 5 Region 2 Only
Middle School

Prize List
October 8, 2023 Scottsdale Equestrian Team
Rancho Del Pacifico, 15225 E Riggs Rd Kathy Johnson
35644 N 11th Ave
Phoenix , AZ
602-363-5041
Zone 5 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 15
Date Host Location Contact Competition Type
October 15, 2023 Nashoba Valley Sliders
Co-Host: High Water Farm
Co-Host: Infinity Farm

-Adult Classes Offered-
Apple Knoll Farm 25 Forest Lane Millis, MA 02054 Suzanne Ferris
153 Hollis street
Pepperell, Ma
978-835-0465
Zone 1 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 21
Date Host Location Contact Competition Type
October 21, 2023 Greenbridge Equestrian Team
Co-Host: Central Indiana Equestrian Team
Greenbridge Farm, LLC 3709 S. State Rd. 119 Star City, IN 46985 Abby Shidler-Dickey
3709 S. State Rd. 119
Star City, IN
574-270-0307
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 22
Date Host Location Contact Competition Type
October 22, 2023 Dunham Sport Horses

**ENTRIES EXTENDED THROUGH 10/14/23**
-Adult Classes Offered-
Dunham Sport Horses 5334 Allegany Rd Little Valley, NY 14755 Kristen Dunham
5334 Allegany Road
Little Valley , New York
716-229-1349
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 28
Date Host Location Contact Competition Type
October 28, 2023 Euchee Meadows Equestrian


-Adult Classes Offered-
Euchee Meadows Equestrian 3101 Armstrong Ferry Rd Decatur, TN Denise Talley
3101 Armstrong Ferry Rd
Decatur, TN
423-584-7093
Zone 3 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 28, 2023 Fox Run Equestrian Team
Co-Host: Greenbridge
Fox Run Stables 7700 W 750 N Shipshewana, IN 46565 Karan Scigouski
1415 W 610 N
Howe, IN
574-849-1777
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 28, 2023 Spruce Valley Stables/Certainty Sales Spruce Valley Stables 3597 Erieville Road Erieville, NY 13061 Meg Maloney
3597 Erieville Road
Erieville, NY
802-793-0510
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 28, 2023 Laurel Manor Equestrian
Co-Host: Green Oaks
Co-Host: Summer Hill Farms

-Adult Classes Offered-
Laurel Manor Equestrian 12680 Seba Rd Centerton, AR 72719 Laura Duncan
12680 Seba Road
Centerton, AR
479-530-1241
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 29
Date Host Location Contact Competition Type
October 29, 2023 Reinwood Equestrian Team 3597 Erieville rd Meghan Maloney
3676 Erieville rd
Erieville, NY
802-793-0510
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 29, 2023 Euchee Meadows Equestrian


-Adult Classes Offered-
Euchee Meadows Equestrian 3101 Armstrong Ferry Rd Decatur, TN Denise Talley
3101 Armstrong Ferry Rd
Decatur, TN
423-584-7093
Zone 3 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 29, 2023 Duzan Equestrian Team


-Adult Classes Offered-
Duzan Riding Academy 14191 State Road Ostrander, Ohio Molly E. Wirtz
14191 State Road
Ostrander, Ohio
614-271-2732
Zone 4 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 29, 2023 Greenbridge Farm
Co-Host: Fox Run Stables
Fox Run Stables 7700 W 750 N Shipshewana, IN 46565 Karan Scigouski
1415 W 610 N
Howe, IN
260-499-0521
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 29, 2023 Magna Carta Equestrian Team


-Adult Classes Offered-
Cross Creek Equestrian Center, 2031 Millville Shandon Road Hamilton, Ohio Laura Kursman
4784 Willow View Court
Liberty Township, OH
513-325-1095
Zone 4 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 29, 2023 Laurel Manor Equestrian
Co-Host: Green Oaks
Co-Host: Summer Hill Farms

-Adult Classes Offered-
Laurel Manor Equestrian 12680 Seba Rd Centerton, AR 72719 Laura Duncan
12680 Seba Road
Centerton, AR
479-530-1241
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 3
Date Host Location Contact Competition Type
November 3, 2023 Las Vegas Blue Ribbon Dressage
Co-Host: Skye Valley Training

This is an a/b show
Blue Ribbon Equestrian Facility 6325 Guy Avenue Las Vegas, Nevada 89131 Stacie Rivers
2745 EVENING ROCK ST
Las Vegas, NV
702-524-2928
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 3, 2023 Las Vegas Blue Ribbon Dressage
Co-Host: Las Vegas Blue Ribbon Dressage Too

This is an a/b show
Blue Ribbon Hunter/Jumper/Dressage Stacie Rivers
2745 EVENING ROCK ST
Las Vegas, NV
702-524-2928
Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 4
Date Host Location Contact Competition Type
November 4, 2023 North Country Horses


-Adult Classes Offered-
North Country Horses 438 Clark Rd Gansevoort, NY Amanda Vance
438 Clark Road
Gansevoort, NY
518-441-5959
Zone 1 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 4, 2023 Creidmount Saddle Club

-Offering Adult Classes-
Unknown Melissa Gallentine
15248 Nw GERMANTOWN ROAD
Portland , AL
503-956-7016
Zone 6 Region 1 Priority
Upper & Middle School
November 5
Date Host Location Contact Competition Type
November 5, 2023 Green Acres Equestrians
Co-Host: Patchwood

-Adult Classes Offered-
Green Acres Stables, 174 Drew Rd. Madbury, NH Dawn Dascomb
88 Freeman Hall Rd
Nottingham, NH
603-978-4551
Zone 1 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 5, 2023 Creidmount Saddle Club


-Adult Classes Offered-
Creidmount Saddle Club 2176 Burk Rd Blaine, WA Kimberly Barber
9375 Sunrise rd
Blaine, WA
360-790-0673
Zone 6 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 18
Date Host Location Contact Competition Type
November 18, 2023 Grier School
Co-Host: Standing Ovation

Grier School Stables 252 Grier School Rd. Birmingham, PA 16686 Chrystal Coffelt-Wood
2522 Grier School Rd.
Birmingham, PA
484-947-3240
Zone 2 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 18, 2023 Misty Run Eventing
Co-Host: Powerhouse Dressage

-Offering Adult Classes-
Misty Run Event 8021 Olympic Way Culpeper, VA 22701 Ellen Gustavus
8021 Olympic Way
Culpeper, VA
703-475-5754
Zone 3 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 19
Date Host Location Contact Competition Type
November 19, 2023 Grier School
Co-Host: Standing Ovation

Grier School Stables Chrystal Coffelt-Wood
2522 Grier School Rd.
Birmingham, PA
484-947-3240
Zone 2 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 19, 2023 Hold Your Horses
Co-Host: Walnut Hill

-Adult Classes Offered-
Hold Your Horses 14560 Walnut Creek Pike Ashville, OH 43103 Arianna Mathias
23935 Buena Vista Rd
Rockbridge, OH
740-974-0759
Zone 4 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 19, 2023 Powerhouse Dressage
Co-Host: Misty Run Eventing

-Offering Adult Classes-
Misty Run Eventing 8021 Olympic Way Ellen Gustavus
8021 Olympic Way
Culpeper, VA
703-475-5754
Zone 3 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 2
Date Host Location Contact Competition Type
December 2, 2023 AM Oldfields School


-This is an AM/PM show-
Oldfields School Indoor Arena 1500 Glencoe Road Sparks, MD 21152 Amy Phillips
1500 Glencoe Road
Sparks, MD
443-955-9602
Zone 2 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 2, 2023 PM Hidden Creek Equestrian Team
Co-Host Oldfields School


-This is an AM/PM show-
Oldfields School Indoor Arena 1500 Glencoe Road Sparks, MD 21152 Amy Phillips
1500 Glencoe Road
Sparks, MD
443-955-9602
Zone 2 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 9
Date Host Location Contact Competition Type
December 9, 2023 High Point


-Adult Classes Offered-
High Point Riding Academy 3551 Colham Ferry Rd Watkinsville, GA 30677 Alex Thaxton
1051 Saxon Rd
Watkinsville, GA
770-868-6049
Zone 3 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 9, 2023 Talbot Run


-Adult Classes Offered-
Talbot Run Equestrian Center 4727 Buffalo Road Mt. Airy, MD 21771 Ann Petrasek
4727 Buffalo Road
Mount Airy, MD
301-648-7602
Zone 3 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 9, 2023 AM Childress Rodgers Stables Equestrian Team


-This is an AM/PM show-
Childress Rodgers Stables 1632 Apgar Rd Milford, OH 45150 Erin Washburn
8170 autumn pl
Mason, AL
513-252-6004
Zone 4 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 9, 2023 Cedar Lodge Equestrian Team
Co-Host: Burton Stables
Co-Host Diamond Equestrian

-Adult Classes Offered-
Cedar Lodge 47138 52nd St. Lawrence, MI 49064 Amy Rose EDWARDS
47000 52ND ST.
Lawrence, MI
269-539-0140
Zone 4 Region 1
Upper & Middle School

Prize List
December 9, 2023 PM BERL
Co-Host: Childress Rodgers

-This is an AM/PM show-
Childress Rodgers Stables 1632 Apgar Rd Milford, OH 45150 Erin Washburn
8170 autumn pl
Mason, Ohio
513-252-6004
Zone 4 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 9, 2023 Cedar Lodge Equestrian Team
Co-Host: Central Indiana

-This is a 2-Day show-
-Adult Classes Offered-
Cedar Lodge 47138 52nd St. Lawrence, MI 49064 Amy Rose EDWARDS
47000 52ND ST.
Lawrence, MI
269-539-0140
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 9, 2023 Stoneleigh-Burnham School
Co-Host: Infinity Equestrian Team
Stoneleigh-Burnham School 574 Bernardston Rd. Greenfield, MA 01301 Mina Payne
574 Bernardston Rd
Greenfield, MA
413-218-1840
Zone 1 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 9, 2023 AM TES Alignment
Co-Host: Skye Valley

-This is an AM/PM show-
480 W Riverside Dr. Andrea Call
480 W Riverside Dr.
Burbank, CA
818-569-3666
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 9, 2023 PM Team Balance


-This is an AM/PM show-
480 W Riverside Dr. Andrea Call
480 W Riverside Dr.
Burbank, CA
818-569-3666
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 10
Date Host Location Contact Competition Type
December 10, 2023 High Point


-Adult Classes Offered-
High Point Academy Alex Thaxton
1051 Saxon Rd
Watkinsville, GA
770-868-6049
Zone 3 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 10, 2023 Talbot Run


-Adult Classes Offered-
Talbot Run Equestrian Center 4727 Buffalo Road Mt. Airy, MD 21771 Ann Petrasek
4727 Buffalo Rd
Mount Airy, MD
301-648-7602
Zone 3 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 10, 2023 Cedar Lodge Equestrian Team
Co-Host: Burton Stables
Co-Host: Diamond Equestrian

-Adult Classes Offered-
Cedar Lodge 47138 52nd St. Lawrence, MI 49064 Amy Rose EDWARDS
47000 52ND ST.
Lawrence, MI
269-539-0140
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 10, 2023 AM Duzan Equestrian Team


-Adult Classes Offered-
-This is an AM/PM show-
Duzan Riding Academy 14191 State Road Ostrander, Ohio Molly E. Wirtz
14191 State Road
Ostrander, Ohio
614-271-2732
Zone 4 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 10, 2023 PM Duzan Equestrian Team


-Adult Classes Offered-
-This is an AM/PM show-
Duzan Riding Academy 14191 State Road Ostrander, Ohio Molly E. Wirtz
14191 State Road
Ostrander, Ohio
614-271-2732
Zone 4 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 10, 2023 AM TES Alignment
Co-Host: Ojai Valley School


-This is an AM/PM show-
480 W Riverside Dr. Andrea Call
480 W Riverside Dr.
Burbank, CA
818-569-3666
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 10, 2023 PM TES Balance
Co-Host: Ojai Valley School


-This is an AM/PM show-
480 W Riverside Dr. Andrea Call
480 W Riverside Dr.
Burbank, CA
818-569-3666
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 16
Date Host Location Contact Competition Type
December 16, 2023 AM White Rock
Co-Host: Under the Son Horsemanship

-This is a AM/PM show-
Monte Vista Christian School 2 School Way Watsonville, CA Tesi Pickett
2 School Way
Watsonville, CA
541-680-3213
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 16, 2023 PM Under the Son Horsemanship
Co-Host: White Rock

-This is an AM/PM show-
Monte Vista Christian School 2 School Way Watsonville, CA Tesi Pickett
2 School Way
Watsonville, CA
541-680-3213
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 16, 2023 PM Central Arizona Riding Academy
Co-Host: RCR

-This is an A/B show-
Rancho Del Pacifico 15225 E Riggs Rd Gilbert, AZ Cathy Jones
3857 S Coach House Dr
Gilbert, AZ
928-221-7600
Zone 5 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 16, 2023 AM Central Arizona Riding Academy
Co-Host: RCR


-This is an A/B show-
Rancho Del Pacifico 15225 E Riggs Rd Gilbert, AZ Lexi Jetton
3857 S Coach House Dr
Gilbert, AZ
928-221-7600
Zone 5 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 17
Date Host Location Contact Competition Type
December 17, 2023 AM White Rock
Co-Host: Under the Son Horsemanship

-This is an AM/PM show-
Monte Vista Christian School 2 School Way Watsonville, CA Tesi Pickett
2 School Way
Watsonville, CA
541-680-3213
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 17, 2023 PM Under the Son Horsemanship
Co-Host: White Rock

-This is an AM/PM show-
Monte Vista Christian School 2 School Way Watsonville, CA Tesi Pickett
2 School Way
Watsonville, CA
541-680-3213
Zone 6 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 27
Date Host Location Contact Competition Type
December 27, 2023 AM RGB Equestrian Team


-This is an AM/PM show-
-Adult Classes Offered-
Hobbit Hollow Farm 3061 West Lake Road Skaneateles, NY Ronald G Bartholomew
12938 Ira Station Road
Martville, NY
315-209-9186
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 27, 2023 PM North Country Horses


-This is an AM/PM show-
-Offering Adult Classes-
Hobbit Hollow Farm 3061 West Lake Road Skaneateles, NY Ronald G Bartholomew
12938 Ira Station Road
Martville, NY
315-209-9186
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 28
Date Host Location Contact Competition Type
December 28, 2023 Diamond Pine Farm


-Adult Classes Offered-
Hobbit Hollow Farm 3061 West Lake Road Skaneateles, NY Ronald Bartholomew
567 Bryant Ave
Syracuse, 13204
315-209-9186
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 6
Date Host Location Contact Competition Type
January 6, 2024 Green Acres Equestrians


-This is a 2 Day Show-
Green Acres Stables 174 Drew Rd. Madbury, NH Dawn Dascomb
174 Drew Rd
Madbury, NH
603-978-4551
Zone 1 Region 1 Priority
Upper School

Prize List
January 6, 2024 Country Springs Equestrian
Co-Host: Bankshire United

-Adult Classes Offered-
*Note Location Change!*
Five Filly Farm 15205 Ramah Church Rd, Huntersville, NC 28078 Nancy Sterrett
2661 Mt Olive Church Rd
Newton, NC
304-481-5468
Zone 3 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 6, 2024 AM Great Parks Equestrian Team
Co-Host: BERL

-This is an AM/PM show-
Winton Woods Riding Center 10073 Daly Rd. Cincinnati, OH 45231 Kate Grote
10245 Winton Rd
Cincinnati, OH
513-722-6903
Zone 4 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 6, 2024 PM Great Parks Equestrian Team
Co-Host: BERL

-This is an AM/PM show-
Winton Woods Riding Center 10073 Daly Rd. Cincinnati, OH 45231 Kate Grote
10245 Winton Rd
Cincinnati, OH
513-722-6903
Zone 4 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 6, 2024 AM Las Vegas Blue Ribbon Dressage


-This is an AM/PM show-
-THIS IS AN ADULT ONLY SHOW-
-ALSO OFFERING HUNT SEAT ADULT CLASSES-
Blue Ribbon Equestrian Facility 6325 Guy Avenue Las Vegas, Nevada 89131 Stacie Rivers
2745 EVENING ROCK ST
LAS VEGAS, NV
702-524-2928
Zone 6 Region 2 Priority

Prize List
January 6, 2024 PM Las Vegas Blue Ribbon Dressage


-This is an AM/PM show-
-THIS IS AN ADULT ONLY SHOW-
-ALSO OFFERING ADULT HUNT SEAT CLASSES-
Blue Ribbon Equestrian Facility 6325 Guy Avenue Las Vegas, Nevada 89131 Stacie Rivers
2745 EVENING ROCK ST
LAS VEGAS, NV
702-524-2928
Zone 6 Region 2 Priority

Prize List
January 7
Date Host Location Contact Competition Type
January 7, 2024 Bankshire Equestrian
Co-Host: Country Springs

-Adult Classes Offered-
*Note Location Change!*
Five Filly Farm 15205 Ramah Church Rd, Huntersville, NC 28078 Jenny Ohandly
2231 mancke dr
Rock hill , Sc
980-522-0770
Zone 3 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 7, 2024 Green Acres Equestrians


-Adult Classes Offered-
-This is a 2 Day show-
Green Acres Stables 174 Drew Rd. Madbury, NH Dawn Dascomb
174 Drew Rd
Madbury, NH
603-978-4551
Zone 1 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 7, 2024 Hold Your Horses
Co-Host: Walnut Hill

-Adult Classes Offered-
Hold Your Horses 14560 Walnut Creek Pike Ashville, OH 43103 Arianna Mathias
23935 Buena Vista Rd.
Ashville, OH
740-974-0759
Zone 4 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 13
Date Host Location Contact Competition Type
January 13, 2024 Stoneleigh-Burnham School Stoneleigh-Burnham School 574 Bernardston Rd. Greenfield, MA 01301 Mina Payne
574 Bernardston Rd
Greenfield, MA
413-218-1840
Zone 1 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 20
Date Host Location Contact Competition Type
January 20, 2024 Green Oaks Equestrian

Smallside Farm 2700 N. Cooper St. Arlington, TX Amy Greene
2204 Franklin Drive
Arlington, TX
972-658-8684
Zone 5 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 21
Date Host Location Contact Competition Type
January 21, 2024 Green Oaks Equestrian
Smallside Farm 2700 N. Cooper St. Arlington, TX Amy Greene
2204 Franklin Drive
Arlington, TX
972-658-8684
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 21, 2024 Grier School
Co-Host: Mystic Meadows
Grier School Stables 252 Grier School Rd. Birmingham, PA 16686 Chrystal Wood
8656 Opossum Lane
Huntingdon, PA
484-947-3240
Zone 2 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 27
Date Host Location Contact Competition Type
January 27, 2024 Grier School
Co-Host: Mystic Meadows
Grier School Stables 252 Grier School Rd. Birmingham, PA 16686 Chrystal Wood
8656 Opossum Lane
Huntingdon, PA
484-947-3240
Zone 2 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 27, 2024 Zone 4 Region 1 Finals Otterbein University Karen Scigouski
1415 W 610 N
Howe, IN
260-499-0521
Zone 4 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 27, 2024 Zone 4 Region 2 Finals Otterbein University Karen Scigouski
1415 W 610 N
Howe, IN
260-499-0521
Zone 4 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 27, 2024 Zone 4 Region 3 Finals Otterbein University Karen Scigouski
1415 W 610 N
Howe, IN
260-499-0521
Zone 4 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 28
Date Host Location Contact Competition Type
January 28, 2024 Serenity Farm / Linden Hall


-Note Location Change-
Grier School Stables 252 Grier School Rd. Birmingham, PA 16686 Stephanie Gernert
2003 S. Lincoln Ave
Lebanon, PA
717-270-9696
Zone 2 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 28, 2024 AM Bergen Equestrian Center


-This is an AM/PM show-
Bergen Equestrian Center 40 Fort Lee Road Leonia, NJ 07605 Sabrina McClure Ianacone
40 fort lee road
40 fort lee road, NJ
917-533-5722
Zone 2 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 28, 2024 PM Hidden Creek
Co-Host: Bergen Equestrian Center

-This is an AM/P show-
Bergen Equestrian Center 40 Fort Lee Road Leonia, NJ 07605 Sabrina McClure Ianacone
40 fort lee road
40 fort lee road, NJ
917-533-5722
Zone 2 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 28, 2024 Zone 4 Region 1 Finals Otterbein University Karen Scigouski
1415 W 610 N
Howe, IN
260-499-0521
Zone 4 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 28, 2024 Zone 4 Region 2 Finals Otterbein University Karen Scigouski
1415 W 610 N
Howe, IN
260-499-0521
Zone 4 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 28, 2024 Zone 4 Region 3 Finals Otterbein University Karen Scigouski
1415 W 610 N
Howe, IN
260-499-0521
Zone 4 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 28, 2024 Summer Hill Farms


-Adult Classes Offered-
Valhalla Show Stables 3555 Sauls Road Aubrey, Texas 76227 Melissa Foster
2114 McDaniel Drive
Carrollton, AL
214-436-0842
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 3
Date Host Location Contact Competition Type
February 3, 2024 Belmore Equestrian


-Adult Classes Offered-
Cowlitz County Fairgrounds Arena 1900 7th Ave Longview, WA Connie Riker
9801 James Rd SW
Rochester, WA
360-790-6451
Zone 6 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 4
Date Host Location Contact Competition Type
February 4, 2024 Belmore Equestrian


-Adult Classes Offered-
Cowlitz County Fairgrounds Arena 1900 7th Ave Longview, WA Connie Riker
9801 James Rd SW
Rochester, WA
360-790-6451
Zone 6 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 17
Date Host Location Contact Competition Type
February 17, 2024 Dressage Zone 5 Finals


-Adult Classes Offered-
OKC Fairgrounds 3001 General Pershing Blvd, Oklahoma City, OK 73107 **ARENA BARN 8** Laura Duncan
12680 Seba Road
Centerton , AR
479-530-1241
Zone 5
Upper & Middle School

Prize List
February 17, 2024 Zone 2 Finals Delaware Valley College Equine Center 700 E. Butler Ave. Doylestown, PA 18901 Rebecca Kuc
486 Lark Street
Nazareth, PA
570-856-8291
Zone 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 17, 2024 Zone 1 Finals Stoneleigh-Burnham School 574 Bernardston Road Greenfield, MA 01301 Suzanne Ferris
153 Hollis street
Pepperell, MA
978-835-0465
Zone 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 18
Date Host Location Contact Competition Type
February 18, 2024 Dressage Zone 5 Finals


-Adult Classes Offered-
OKC Fairgrounds 3001 General Pershing Blvd, Oklahoma City, OK 73107 **ARENA BARN 8** Laura Duncan
12680 Seba Road
Centerton , AR
479-530-1241
Zone 5
Upper & Middle School

Prize List
February 18, 2024 Zone 2 Finals Delaware Valley College Equine Center 700 E. Butler Ave. Doylestown, PA 18901 Rebecca Kuc
486 Lark Street
Nazareth, PA
570-856-8291
Zone 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 18, 2024 Zone 1 Finals Stoneleigh-Burnham School 574 Bernardston Road Greenfield, MA 01301 Suzanne Ferris
153 Hollis street
Pepperell, MA
978-835-0465
Zone 1 Only
Upper & Middle School

Prize List