January 13
Date Host Location Contact Competition Type
January 13 KM Equestrian

*This is an AM/PM Show*
The University of Findlay Western Farm 14700 SR 68 Findlay, OH 45840
1700 Cherry Lane
Findlay, OH 45840
419-306-8797
Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 13 Denver Equestrians Riding School Denver Equestrians 5200 W Coal Mine Avenue Littleton, CO 80123
5200 West Coal Mine Ave
Littleton, CO 80123
303-358-6052
Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 14
Date Host Location Contact Competition Type
January 14 Denver Equestrians Riding School Denver Equestrians 5200 W Coal Mine Avenue Littleton, CO 80123
5200 West Coal Mine Ave
Littleton, CO 80123
303-358-6052
Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 20
Date Host Location Contact Competition Type
January 20 AM Greenbridge Equestrian Team
Co-Host: Hidden Hills Equestrians
Greenbridge Farm
3709 S State Rd 119
Star City, IN 46985
574-270-0307
Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 20 PM Greenbridge Equestrian Team
Co-Host: Hidden Hills Equestrians
Greenbridge Farm
3709 S STATE ROAD 119
STAR CITY, IN 46985
574-270-0307
Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 27
Date Host Location Contact Competition Type
January 27 Sassy Señoritas
Co-Host: Hill Country Sliders
Co-Host: Lone Star Equestrians
Dick Freeman Arena
633 CR 403
Floresville, TX 78114
830-399-0359
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 3
Date Host Location Contact Competition Type
February 3 Tightfit Stables Equestrian Team Hyder Burks Ag Pavilion, St Route 290 Cookeville, TN 38506
3087 Tightfit Road
Baxter, TN 38544
931-260-7952
Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 10
Date Host Location Contact Competition Type
February 10 AM Concord Equestrian Center

*This is an AM/PM Show*
Greene County Career Center 551 Brush Row Rd Xenia, OH
8334 Concord Rd
Delaware, OH 43015
740-361-9411
Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 10 PM Concord Equestrian Center Greene County Career Center 551 Brush Row Rd Xenia, OH
8334 Concord Rd
Delaware, OH 43015
740-361-9411
Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 11
Date Host Location Contact Competition Type
March 11 Oakwood Manor Equestrian Team

*This is an AM/PM Show*
Oakwood Manor
673 East Hill Road
Binghamton, NY 13901
607-427-6875
Region 2 Priority
Upper & Middle School
March 24
Date Host Location Contact Competition Type
March 24 AM TMC Equestrian Team
Co-Host: TMC Too
Co-Host: WNY Equestrian Team

*This is an AM/PM show*
Nash Hill Equestrian Center
110 South Street
Cuba, NY 14727
607-769-2526
Region 2 Priority
Upper & Middle School
March 24 PM TMC Equestrian Team
Co-Host: TMC Too
Co-Host: WNY Equestrian Team
Nash Hill Equestrian Center
110 South Street
Cuba, NY 14727
607-769-2526
Region 2 Priority
Upper & Middle School
March 31
Date Host Location Contact Competition Type
March 31 Mountaineer Equestrian Team
Co-Host: BMG equestian Team
WVU Reedsville Farm
225 Dark Hollow Road
Waynesburg, PA 15370
304-680-5979
Zone 1 Region 11
Upper & Middle School
April 15
Date Host Location Contact Competition Type
April 15 Dare Equestrian Team
Co-Host: Buckeye Riders

*This is an AM/PM Show*
Ohio State Fairgrounds, Cooper Arena, 717 East 17th Avenue, Columbus, Ohio 43211
8871 Patterson Road
Hilliard, OH 43026
614-580-2758
Region 5 Only
Upper & Middle School
April 29
Date Host Location Contact Competition Type
April 29 Region 5 South Finals Madison County Fairgrounds- 205 Elm St. London, OH
8871 Patterson Road
Hilliard, OH 43026
614-580-2758
Region 5 Only
Upper & Middle School

September 17
Date Host Location Contact Competition Type
September 17 Autumn Rose Farm Equestrian Team
Co-Host: H H Cooper

*This is an AM/PM Show*
Autumn Rose Farm 7540 Hyland-Croy Rd Plain City, Ohio
9868 Allen Dr
Dublin, OH 43017
614-207-9043
Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 7
Date Host Location Contact Competition Type
October 7 Sassy Señoritas
Co-Host: Hill Country Sliders
Co-Host: Lone Star Equestrians
WTAMU Horse Center 2100 N. 23rd St. Canyon, TX 78015
633 CR 403
Floresville, TX 78114
830-399-0359
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 7 Sassy Señoritas
Co-Host: Hill Country Sliders
Co-Host: Lone Star Equestrians
WTAMU Horse Center 2100 N. 23rd St. Canyon, TX 78015
633 CR 403
Floresville, TX 78114
830-399-0359
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 21
Date Host Location Contact Competition Type
October 21 AM North Country Horses

*This is an AM/PM show*

Entries are extended until 10/17
North Country Horses 438 Clark Rd Gansevoort, NY 12831
438 Clark Rd
Gansevoort, NY 12831
518-441-5959
Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 21 PM North Country Horses North Country Horses 438 Clark Rd Gansevoort, NY 12831
438 Clark Rd
Gansevoort, NY 12831
518-441-5959
Region 2
Upper & Middle School

Prize List
November 4
Date Host Location Contact Competition Type
November 4 AM Culver Academies
Co-Host: Fox Run IN

*Entries have been extended to 10/31*


Culver Academies Vaughn Equestrian Center 1300 Academy Road Culver, IN 46511
1300 Academy Road #128
Culver, IN 46511
270-399-0890
Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 4 PM Culver Academies
Co-Host: Fox Run (Indiana)

*Entries have been extended to 10/31*
Culver Academies Vaughn Equestrian Center
1300 Academy Road #128
Culver, IN 46511
270-399-0890
Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 5
Date Host Location Contact Competition Type
November 5 Dare Equestrian Team
Co-Host: Team JGPH
Co-Host: Serenity Acres

*This is an AM/PM Show*
Greene County Career Center - Agricultural Research Center - 551 Brush Row Rd. Xenia, OH
8871 Patterson Road
Hilliard, OH 43026
614-580-2758
Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 5 Dare Equestrian Team
Co-Host: Team JGPH
Co-Host: Serenity Acres
Greene County Career Center - Agricultural Research Center - 551 Brush Row Rd. Xenia, OH
8871 Patterson Road
Hilliard, OH 43026
614-580-2758
Region 5 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 19
Date Host Location Contact Competition Type
November 19 AM Saddlebrook Equestrian Team
Co-Host: Knelly Equestrian Team
Co-Host: Forest Edge Farm
*This is an AM/PM show*
Saddlebrook Equestrian Facility, Inc. 4870 Skippack Pike Schwenksville, PA 19473
4870 Skippack Pike
Schwenksville, PA 19473
610-764-0249
Zone 2 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 16
Date Host Location Contact Competition Type
December 16 AM Central Carolina Equestrian

*This is an AM/PM show*
Sunny Pines 7132 St Mary’s Church Rd, Lucama, NC 27851
324 Indian Camp Rd
Smithfield, NC 27577
919-478-8076
Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 16 PM Central Carolina Equestrian Sunny Pines 7132 St Mary’s Church Rd, Lucama, NC 27851
324 Indian Camp Rd
Smithfield, NC 27577
919-478-8076
Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 17
Date Host Location Contact Competition Type
December 17 AM Central Carolina Equestrian Sunny Pines 7132 St Mary’s Church Rd, Lucama, NC 27851
324 Indian Camp Rd
Smithfield, NC 27577
919-478-8076
Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List