April 15
Date Host Location Contact Competition Type
April 15 Region 2 Finals SUNY Morrisville Equine Center 4550 Swamp Road Morrisville, NY 13408
5174 Lake Road
Alfred Station, NY 14803
716-445-9538
Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
June 2
Date Host Location Contact Competition Type
June 2 IEA Western Semi B Finals University of Findlay US RT 68 Findlay, Ohio
7290 Hill Rd
Plain City, OH 43064
614-778-5132
Zone 1 Only
Upper & Middle School
June 2 IEA Western Semi B Finals University of Findlay US RT 68 Findlay, Ohio
7290 Hill Rd
Plain City, OH 43064
614-778-5132
Zone 1 Only
Upper & Middle School

Prize List

October 7
Date Host Location Contact Competition Type
October 7 Sassy Señoritas
Co-Host: Hill Country Sliders
Co-Host: Lone Star Equestrians
WTAMU Horse Center 2100 N. 23rd St. Canyon, TX 78015
633 CR 403
Floresville, TX 78114
830-399-0359
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 7 Sassy Señoritas
Co-Host: Hill Country Sliders
Co-Host: Lone Star Equestrians
WTAMU Horse Center 2100 N. 23rd St. Canyon, TX 78015
633 CR 403
Floresville, TX 78114
830-399-0359
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 21
Date Host Location Contact Competition Type
October 21 AM North Country Horses

*This is an AM/PM show*

Entries are extended until 10/17
North Country Horses 438 Clark Rd Gansevoort, NY 12831
438 Clark Rd
Gansevoort, NY 12831
518-441-5959
Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 21 PM North Country Horses North Country Horses 438 Clark Rd Gansevoort, NY 12831
438 Clark Rd
Gansevoort, NY 12831
518-441-5959
Region 2
Upper & Middle School

Prize List
November 19
Date Host Location Contact Competition Type
November 19 AM Saddlebrook Equestrian Team
Co-Host: Knelly Equestrian Team
Co-Host: Forest Edge Farm
*This is an AM/PM show*
Saddlebrook Equestrian Facility, Inc. 4870 Skippack Pike Schwenksville, PA 19473
4870 Skippack Pike
Schwenksville, PA 19473
610-764-0249
Zone 2 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 9
Date Host Location Contact Competition Type
December 9 Alfred University Interscholastic Team
Co-Host: Western New York Equestrian Team
Co-Host: ABC Dream Team
Alfred University Equestrian Center 5174 Lake Road Alfred Station, NY 14803
5174 Lake Road
Alfred Station , NY 14803
716-445-9538
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 10
Date Host Location Contact Competition Type
December 10 Alfred University Interscholastic Team
Co-Host: Western New York Equestrian Team
Co-Host: ABC Dream Team
Alfred University Equestrian Center 5174 Lake Road Alfred Station, NY 14803
5174 Lake Road
Alfred Station, NY 14803
716-445-9538
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 13
Date Host Location Contact Competition Type
January 13 Denver Equestrians Riding School Denver Equestrians 5200 W Coal Mine Avenue Littleton, CO 80123
5200 West Coal Mine Ave
Littleton, CO 80123
303-358-6052
Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 13 Alfred University Alfred University Equestrian Center 5174 Lake Road Alfred Station, NY 14803
5174 Lake Road
Alfred Station, NY 14803
716-445-9538
Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 14
Date Host Location Contact Competition Type
January 14 Denver Equestrians Riding School Denver Equestrians 5200 W Coal Mine Avenue Littleton, CO 80123
5200 West Coal Mine Ave
Littleton, CO 80123
303-358-6052
Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 14 Alfred University Alfred University Equestrian Center Alfred University Equestrian Center 5174 Lake Road Alfred Station, NY 14803
5174 Lake Road
Alfred Station, NY 14803
716-445-9538
Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 27
Date Host Location Contact Competition Type
January 27 Sassy Señoritas
Co-Host: Hill Country Sliders
Co-Host: Lone Star Equestrians
Dick Freeman Arena
633 CR 403
Floresville, TX 78114
830-399-0359
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 27 Sassy Señoritas
Co-Host: Hill Country Sliders
Co-Host: Lone Star Equestrians
Dick Freeman Arena
633 CR 403
Floresville, TX 78114
830-399-0359
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School
February 3
Date Host Location Contact Competition Type
February 3 Tightfit Stables Equestrian Team Hyder Burks Ag Pavilion, St Route 290 Cookeville, TN 38506
3087 Tightfit Road
Baxter, TN 38544
931-260-7952
Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 24
Date Host Location Contact Competition Type
February 24 Halvorson Ranch
Co-Host: OK 007
Co-Host: Brush Creek
Hague Ranch
3650 S Horseshoe Dr
Guthrie, OK 73044
405-850-7981
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 4
Date Host Location Contact Competition Type
March 4 Saddlebrook Equestrian Team
Co-Host: Red Wing Riders
Co-Host: Turtleback

*This is an AM/PM Show*
Saddlebrook Equestrian Facility 4870 Skippack Pike Schwenksville, PA 19473
4870 Skippack Pike
Schwenksville, PA 19473
610-287-0415
Region 11 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 4 Saddlebrook Equestrian Team
Co-Host: Red Wing Riders
Co-Host: Turtleback
Saddlebrook Equestrian Facility 4870 Skippack Pike Schwenksville, PA 19473
4870 Skippack Pike
Schwenksville, PA 19473
610-287-0415
Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 10
Date Host Location Contact Competition Type
March 10 PM Outlaw Riders Equestrian Team
Co-Host: Brush creek
Co-Host: OO7
Hidden Hollow Horse Arena
15813 Plattsburg Rd
KEARNEY, MO 64060
816-588-4687
Zone 1 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 11
Date Host Location Contact Competition Type
March 11 Oakwood Manor Equestrian Team

*This is an AM/PM Show*
Oakwood Manor 673 East Hill Road Binghamton, NY 13901 (607)427 - 6875
673 East Hill Road
Binghamton, NY 13901
607-427-6875
Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 11 PM Oakwood Manor Equestrian Team Oakwood Manor 673 East Hill Road Binghamton, NY 13901 (607)427 - 6875
673 east hill road
Binghamton, NY 13901
607-427-6875
Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 17
Date Host Location Contact Competition Type
March 17 Briggs Stable Briggs Stable 623 Hanover Street Hanover, MA 02339
607 Washington St
Abington, MA 02351
617-759-5905
Zone 1 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 24
Date Host Location Contact Competition Type
March 24 AM TMC Equestrian Team
Co-Host: TMC Too
Co-Host: WNY Equestrian Team

*This is an AM/PM show*
Nash Hill Equestrian Center 10999 Persia Road Gowanda, NY 14070
110 South Street
Cuba, NY 14727
607-769-2526
Zone 1 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 24 PM TMC Equestrian Team
Co-Host: TMC Too
Co-Host: WNY Equestrian Team
Nash Hill Equestrian Center 10999 Persia Road Gowanda, NY 14070
110 South Street
Cuba, NY 14727
607-769-2526
Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 31
Date Host Location Contact Competition Type
March 31 PM Mountaineer Equestrian Team
Co-Host: BMG Equestrian Team
Co-Host: Marciak Equestrian Team
WVU Reedsville Farm 155 Reedsville Farm Drive Reedsville, WV
225 Dark Hollow Road
Waynesburg, PA 15370
304-680-5979
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 31 Riverside Stables TerryAllen Farm 188 Allen Street Terryville, CT
116 Nooks Hill Road
Cromwell , CT 06416
860-881-8231
Zone 1 Region 1
Upper & Middle School

Prize List
March 31 AM Marciak Equestrian Team
Co-Host: WV Mountaineers
Co-Host: BMG

WVU Reedsville Farm 155 Reedsville Farm Drive Reedsville, WV
208 Diamond Drive
Venetia, PA 15367
724-344-9539
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List