October 20
Date Host Location Contact Competition Type
October 20 TMC Equestrian Team
Co-Host: BSVA Sliders
Co-Host: TMC Too
Houghton Equestrian Center 9823 School Farm Rd Houghton, NY 14744
4783 Rt 305
Cuba, NY
607-769-2526
Zone 1 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 21
Date Host Location Contact Competition Type
October 21 TMC Equestrian Team
Co-Host: BSVA Sliders
Co-Host: TMC Too
Houghton Equestrian Center 9823 School Farm Rd Houghton, NY 14744
4783 Rt 305
Cuba, NY
607-769-2526
Zone 1 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 21 AM Rocking L Equestrians
Co-Host: Culver Academies
Co-Host: DMB Performance Horses
Rocking L Ranch 1075 Gore Rd Morris, IL 60450
574 Boulder Dr
Morris, IL
815-258-5802
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 21 PM Rocking L Equestrians
Co-Host: Culver Academies
Co-Host: DMB Performance Horses
Rocking L Ranch 1075 Gore Rd Morris, IL 60450
574 Boulder Dr
Morris, IL
815-258-5802
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 4
Date Host Location Contact Competition Type
November 4 AM King Show Horses Equestrian Team
Co-Host: Flamekissed Equestrian Team
Georgia International Horse Park 1996 Centennial Olympic Parkway Conyers, GA 30013
8401 Norris Lake Way
Snellville, GA
770-403-1815
Zone 1 Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 4 PM King Show Horses Equestrian Team
Co-Host: Flamekissed Equestrian Team
Georgia International Horse Park 1996 Centennial Olympic Parkway Conyers, GA 30013
8401 NORRIS LAKE WAY
SNELLVILLE, GA
770-403-1815
Zone 4 Region 4
Upper & Middle School

Prize List
November 10
Date Host Location Contact Competition Type
November 10 Grier School
Co-Host: Grove City
Co-Host: Stoney Creek
Grier School 2522 Grier School Rd. Birmingham, PA
2522 Grier School Road
Tyrone, PA
484-947-3240
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 11
Date Host Location Contact Competition Type
November 11 AM North Country Horses North Country Horses 438 Clark Rd Gansevoort, NY
438 Clark Rd
Gansevoort, NY
518-441-5959
Zone 1 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 11 PM North Country Horses North Country Horses 438 Clark Rd Gansevoort, NY
438 Clark Rd
Gansevoort, NY
518-441-5959
Zone 1 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 11 Grier School
Co-Host: Grove City
Co-Host: Stoney Creek
Grier School 2522 Grier School Rd. Birmingham, PA
2522 Grier School Road
Tyrone , PA
484-238-4070
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 17
Date Host Location Contact Competition Type
November 17 Hillside Meadows
Co-Host: Nashoba Valley Sliders
Co-Host: Smithfield
Hillside Meadows Equestrian Center 111 George Hill Rd., Grafton, MA 01519
338 Middle Road
Acushnet, MA
774-413-0441
Zone 1 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 17 AM Arizona Sliders Reining Team

*This is an AM/PM show.*
Chaparosa Ranch 15030 E. Chaparosa Way Scottsdale, AZ 85262
28150 N Alma School Pkwy Ste . 103-411
Scottsdale, AZ
480-510-5365
Zone 1 Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 17 Fox Run Equestrian
Co-Host: Hidden Hills
Fox Run Stables
7700 W 750 N
Shipshewana, MI
260-350-4730
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School
November 17 Fox Run Equestrian Fox Run Stables
7700 W 750 N
Shipshewana, IN
260-350-4730
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School
November 18
Date Host Location Contact Competition Type
November 18 Hillside Meadows
Co-Host: Nashoba Valley Sliders
Co-Host: Smithfield
Hillside Meadows Equestrian Center 111 George Hill Rd., Grafton, MA 01519
338 Middle Road
Acushnet, Massachusetts
774-413-0441
Zone 1 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 1
Date Host Location Contact Competition Type
December 1 Saddlebrook Equestrian Team
Co-Host: Red Wing Riders
Saddlebrook Equestrian Center 4870 Skippack Pike Schwenksville, PA 19473
4870 Skippack Pike
Schwenksville, PA
610-764-0249
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 2
Date Host Location Contact Competition Type
December 2 Forest Edge
Co-Host: Red Wing Riders
Saddlebrook Equestrian Center 4870 Skippack Pike Schwenksville, PA 19473
4870 Skippack Pike
Schwenksville, Pennsylvania
610-764-0249
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 16
Date Host Location Contact Competition Type
February 16 AM Concord Equestrian Center Greene County Career Center
8334 Concord Rd
Delaware, OH
740-361-9411
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School
February 16 PM Concord Equestrian Center Greene County Career Center
8334 Concord Rd
Delaware, OH
740-361-9411
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School
March 9
Date Host Location Contact Competition Type
March 9 Saddlebrook Equestrian Team
Co-Host: Knelly
Co-Host: Turtleback
Saddlebrook Equestrian Center
4870 Skippack Pike
Schwenksville, Pennsylvania
610-764-0249
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School
March 10
Date Host Location Contact Competition Type
March 10 Saddlebrook Equestrian Team
Co-Host: Knelly
Co-Host: Turtleback
Saddlebrook Equestrian Center
4870 Skippack Pike
Schwenksville, Pennsylvania
610-764-0249
Zone 1 Region 11 Only
Upper & Middle School

September 23
Date Host Location Contact Competition Type
September 23 Autumn Rose Equestrian Team

*Entries Extended to 9/18*
Autumn Rose Farm 9018 Harriott Road Marysville, Ohio
9334 Pratolino Villa Dr
Dublin, Ohio
614-207-9043
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 23 Autumn Rose Equestrian Team

*Entries Extended to 9/18*
Autumn Rose Farm 9018 Harriott Road Marysville, Ohio
9334 Pratolino Villa Dr
Dublin, Ohio
614-207-9043
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 29
Date Host Location Contact Competition Type
September 29 Mountaineer Equestrian Team

*Canceled*
JW Ruby Research Farm 155 Reedsville Farm Drive Reedsville, WV
225 Dark Hollow RD
Waynesburg, PA
304-680-5979
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 6
Date Host Location Contact Competition Type
October 6 Arizona Reining Equestrian Team Sandspur North 6525 E Dixeleta Dr Cave Creek, AZ 85331
28150 N Alma School Pkwy STE 103-428
Scottsdale, AZ
480-220-6710
Zone 1 Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 13
Date Host Location Contact Competition Type
October 13 AM Last Lap Ranch

AM Show
Last Lap Ranch, 738 Hopewell Road Maryville, TN 37803
8858 Cedar Springs Ln Ste 5000
Louisville, TN
865-405-3080
Zone 4 Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 13 PM Last Lap Ranch

PM Show
Last Lap Ranch, 738 Hopewell Road Maryville, TN 37803
8858 Cedar Springs Ln Ste 5000
Knoxville, TN
865-405-3080
Zone 4 Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 13 Crimson Acres

*Entries extended to 10/10*
Crimson Acres Equestrian Center 16 Daniel Shays Highway Orange, MA.
16 Daniel Shays Highway
ORANGE, Massachusetts
978-575-0341
Zone 1 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List