September 12
Date Host Location Contact Competition Type
September 12 West Licking District Equestrian Team The Paddock Stables
459 Middleground RD SW
Pataskala, OH 43062
614-989-5717
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 13
Date Host Location Contact Competition Type
September 13 West Licking Equestrian Team The Paddock Stables
459 Middleground Rd SW
Pataskala, OH 43062
614-989-5717
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 19
Date Host Location Contact Competition Type
September 19 River Wind Farm Equestrian Team River Wind Farm
49 Cross Street
Pembroke, MA 02359
781-588-6853
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 26
Date Host Location Contact Competition Type
September 26 Forest Edge Farm Forest Edge Farm
6650 Walker Rd
Colorado Springs, CO 80908
719-339-0085
Zone 8 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 26 Willow Way Equestrian Team
Co-Host: West Licking District
Willow Way Stables
6885 Cedar Brook Glen
New Albany, OH 43054
614-206-5452
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School
September 26 UMass Stockbridge
Co-Host: Fox Meadow
UMass Hadley Equine Center 111 North Maple St Hadley MA 01035
111 North Maple St
Hadley , MA 01035
781-603-4521
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 27
Date Host Location Contact Competition Type
September 27 Hunter Ridge Hunter Ridge, 40 Collins Rd Ashaway RI
458 Klondike Rd
Charlestown, RI 02813
401-359-5344
Zone 1 Region 8 Priority
Upper & Middle School
September 27 Willow Way Equestrian Team
Co-Host: West Licking District
Willow Way Stables
6885 Cedar Brook Glen
New Albany, OH 43054
614-206-5452
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School
October 3
Date Host Location Contact Competition Type
October 3 Little Town Helicon Show Stables
15310 Cavanaugh Road
Keenesburg, CO 80643
303-520-4410
Zone 8 Region 3 Only
Upper & Middle School
October 3 Just A Little Farm
Co-Host: Aspen Equestrian
JK Ranch
1100 Kalmia
Boulder, CO 80304
303-579-3837
Zone 8 Region 1 Only
Upper & Middle School
October 4
Date Host Location Contact Competition Type
October 4 Cottonwood Riding Club 10415 Roxborough Park Rd Littleton CO 80125
3074 W Deer Creek Dr
Highlands Ranch, CO 80129
303-886-1384
Zone 8 Region 3 Only
Upper & Middle School
October 4 Scottsdale Equestrian Team
Herrick Stables, 21152 N 22nd St Phoenix, AZ
916 Dolphin Dr
Gilbert, AZ 85233
602-899-1708
Zone 8 Region 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 10
Date Host Location Contact Competition Type
October 10 UMass Stockbridge
Co-Host: Fox Meadow
UMass Hadley Equine Center 111 North Maple St Hadley MA 01035
111 North Maple St
Hadley , MA 01035
781-603-4521
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School
October 10 Fountain Valley School Fountain Valley School of Colorado
6155 Fountain Valley School Rd.
Colorado Springs, CO 80911
719-321-7830
Zone 8 Region 2 Only
Upper & Middle School
October 10 ABF Equine, LLC
Co-Host: Loomis Chaffee
Co-Host: Hidden Brook
ABF Equine Judd Road Coventry CT
47 Waterman Road
Coventry, CT 06249
860-377-8299
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School
October 11
Date Host Location Contact Competition Type
October 11 RCR Farms
Co-Host: Rancho Decano
Horse Shoe Park and Equestrian Centre - Queen Creek, AZ
7290 S. Brighton Ln
Queen Creek, AZ 85142
480-458-7166
Zone 8 Region 4 Only
Upper & Middle School
October 17
Date Host Location Contact Competition Type
October 17 Ardmore Equestrian Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 3 Region 6 Priority
Upper & Middle School
October 18
Date Host Location Contact Competition Type
October 18 Full Circle Farm
Co-Host: North Central CT
Full Circle Farm
211 Gehring Rd
Tolland, CT 06084
860-871-2158
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 18 Ardmore Equestrian Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 3 Region 6
Upper & Middle School
October 18 Holy Innocent's Equestrian Team
Hillmar Farm Gainsville Ga
720 North Island Dr.
Atlanta, GA 30327
404-285-8222
Zone 4 Region 1
Upper & Middle School
October 24
Date Host Location Contact Competition Type
October 24 In Stride Fox Hill Equestrian Center
6106 S Ponds Way
Littleton, CO 80123
303-519-2538
Zone 8 Region 3 Only
Upper & Middle School
October 24 Windcrest Farm
Co-Host: Ansala
Windcrest Farm
136 Hollister St
Manchester, CT 06042
860-808-8937
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School
October 25
Date Host Location Contact Competition Type
October 25 In Stride Fox Hill Equestrian
6106 S Ponds Way
Littleton, CO 80123
303-519-2538
Zone 8 Region 3 Only
Upper & Middle School
October 25 Hunter Run Farm Two Hawks Ranch
P.O. Box 593
Monument, CO 80132
719-337-7619
Zone 8 Region 2 Priority
Upper & Middle School
November 7
Date Host Location Contact Competition Type
November 7 Cheyenne Mountain Equestrian Team MM Ranch Equestrian Center
P.O. Box 578
Fountain, CO 80817
719-332-4256
Zone 8 Region 2 Priority
Upper & Middle School
November 7 Millbrook Champions
Co-Host: Terrapin Equestrian
Flintwood 22
7860 N Flintwood Rd
Parker, CO 80138
303-898-3376
Zone 8 Region 3 Only
Upper & Middle School
November 7 Brookside Equestrian Team Stonegate Equine Facility
1378 Way Rd
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School
November 7 ABF Equine, LLC
Co-Host: Loomis Chaffee
Co-Host: Hidden Brook
ABF Equine Judd Road Coventry CT
47 Waterman Road
Lebanon, CT 06249
860-377-8299
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School
November 8
Date Host Location Contact Competition Type
November 8 Millbrook Champions Flintwood 22
38643 CR 13
Elizabeth, CO 80107
303-898-3376
Zone 8 Region 3 Only
Upper & Middle School
November 8 Hunter's Court Stonegate Equine Facility
1378 Way Rd
Bepre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School
November 14
Date Host Location Contact Competition Type
November 14 Fountain Valley School Fountain Valley School of Colorado
6155 Fountain Valley School Rd.
Colorado Springs, CO 80911
719-321-7830
Zone 8 Region 2 Only
Upper & Middle School
November 14 Carolina Country Acres Carolina Country Acres
2505 Mountain Folk Lane
Waxhaw, NC 28173
704-906-4440
Zone 3 Region 8 Priority
Upper & Middle School
November 15
Date Host Location Contact Competition Type
November 15 Full Circle Farm
Co-Host: North Central CT
Full Circle Farm
211 Gehring Rd
Tolland, CT 06084
860-871-2158
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School
November 22
Date Host Location Contact Competition Type
November 22 Hunter Ridge
Co-Host: Smithbridge Stables

458 Klondike Rd
Charlestown, RI 02813
401-359-5344
Zone 1 Region 8 Priority
Upper & Middle School
November 28
Date Host Location Contact Competition Type
November 28 ABF Equine, LLC
Co-Host: Hidden Brook
Co-Host: Seven J's
ABF Equine Judd Road Coventry, CT
47 Waterman Road
Lebanon, CT 06249
860-377-8299
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School
December 5
Date Host Location Contact Competition Type
December 5 Windcrest Farm Windcrest Farm
136 Hollister St
Manchester, CT 06042
860-808-8937
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School
December 6
Date Host Location Contact Competition Type
December 6 Crossroads East Valley IEA Horseshoe Park
916 S. Dolphin Dr.
Gilbert, AZ 85233
480-899-1708
Zone 8 Region 4 Only
Upper & Middle School
December 6 Sylvan Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 4 Priority
Upper & Middle School
December 12
Date Host Location Contact Competition Type
December 12 Foxcreek Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School
December 13
Date Host Location Contact Competition Type
December 13 Foxcreek Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School
January 2
Date Host Location Contact Competition Type
January 2 ABF Equine, LLC
Co-Host: Hidden Brook
Co-Host: Seven J's
ABF Equine Judd Road Coventry CT
47 Waterman Road
Lebanon, CT 06249
860-377-8299
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School
January 3
Date Host Location Contact Competition Type
January 3 Forsyth Central Equestrian Team Chicopee Woods Agriculture Center
4950 Woodlong Lane
Cumming, GA 30040
678-428-7551
Zone 4 Region 12 Priority
Upper & Middle School
January 9
Date Host Location Contact Competition Type
January 9 Duzan Riding Academy Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 4 Priority
Upper & Middle School
January 9 Just A Littte Farm Equestrian Team
1100 Kalmia Ave
Boulder, CO 80304
303-579-3837
Zone 8 Region 1 Only
Upper & Middle School
January 23
Date Host Location Contact Competition Type
January 23 AOA @ Skypoint Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School
February 6
Date Host Location Contact Competition Type
February 6 Zone 8, Region 3 Finals Horse Show (In Stride)
Co-Host: All Region 3 Teams
Fox Hill Equestrian Center
6000 Main Street
Littleton, CO 80125
303-519-2538
Zone 8 Region 3 Only
Upper & Middle School
February 7
Date Host Location Contact Competition Type
February 7 Zone 8 Region 1 Finals Hobby Horse Farm
1100 Kalmia Ave
Boulder, CO 80304
303-579-3837
Zone 8 Region 1 Only
Upper & Middle School
March 5
Date Host Location Contact Competition Type
March 5 Zone 8 Finals
March 5th and 6th
Welcome Home Ranch: 26601 S Val Vista, Chandler, AZ 85249
35644 N 11th Ave
Phoenix, AZ 85086
602-363-5041
Zone 8 Only
Upper & Middle School