April 3
Date Host Location Contact Competition Type
April 3 Zone 7 Western Finals North Central Texas College, Gainesville TX
17341 W Highway 102
Decatur, Arkansas 72722
Zone 7 Only
Upper & Middle School

Prize List

September 13
Date Host Location Contact Competition Type
September 13 Last Lap Ranch
Co-Host: White Fork
Last Lap Ranch Farm
920 Knight Bridge Rd
Maryville, TN 37803
865-405-3080
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 11
Date Host Location Contact Competition Type
October 11 AM Rocking L Equestrians
Co-Host: Cheval Bleu

574 Boulder Dr
Morris, IL 60450
815-258-5802
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 11 PM Rocking L Equestrians
Co-Host: Cheval Bleu

574 Boulder Dr
Morris , IL 60450
815-258-5802
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 17
Date Host Location Contact Competition Type
October 17 AM Oakwood Manor Equestrian Team
Co-Host: ABC Dream Team
2 SHOWS IN ONE DAY!
*AM & PM Shows*

NEW ENTRY DETAILS -Closing date now 10/12!
Zone 2 Priority, then ALL OTHER ZONES!
Oakwood Manor
673 East Hill Road
Binghamton, NY 13901
607-427-6875
Zone 2 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 17 PM Oakwood Manor Equestrian Team
Co-Host: ABC Dream Team

*2 Shows in One Day - AM & PM!*

NEW ENTRY DETAILS - Closing date now 10/12!
Zone 2 Priority, ALL OTHER ZONES!
Oakwood Manor
673 East Hill Rd
Binghamton, NY 13901
607-427-6775
Zone 2 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 18
Date Host Location Contact Competition Type
October 18 Crimson Acres IEA Team
Co-host: Last Impression
Crimson Acres Equestrian Center
16 Daniel Shays Highway
Orange, MA 01364
978-575-0341
Zone 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 8
Date Host Location Contact Competition Type
November 8 Bayview Equestrian Team
Co-Host: CF Topflight
Tri State Exhibition Center
PO Box 1088
Harrison, TN 37341
423-255-2561
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 14
Date Host Location Contact Competition Type
November 14 Mountaineer Equestrian Team
Co-host: Caustelot Equestrian
WVU Reedsville Farm
225 Dark Hollow Road
Waynesburg, PA 15370
304-680-5979
Zone 3 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 14 AM SS Performance Horses
Co-Host: Watkins Equestrian
Co-Host: Team JGPH
Windy Knoll Farm
606 County Road 801
Ashland, OH 44805-9571
419-685-0761
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 14 PM SS Performance Horses
Co-Host: Watkins Equestrian
Co-Host: Team JGPH
Windy Knoll Farm
606 County Road 801
Ashland, OH 44805-9571
419-685-0761
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 15
Date Host Location Contact Competition Type
November 15 Mountaineer Equestrian Team WVU Reedsville Farm
225 Dark Hollow Road
Waynesburg, PA 15370
304-680-5979
Zone 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 22
Date Host Location Contact Competition Type
November 22 AM Texas High Riders
Co-Host: Sassy Senoritas
West Texas A&M Horse Center
12901 Towne Ln.
North Zulch, TX 77872
713-542-0914
Zone 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
November 22 PM Texas High Riders
Co-Host: Sassy Senoritas
West Texas A&M Horse Center
12901 Towne Ln.
North Zulch, TX 77872
713-542-0914
Zone 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 12
Date Host Location Contact Competition Type
December 12 AM Jewell Reining Equestrian Team

** This is an AM/PM show **
Pine Lane Farm
4478 Shiloh ridge trail
Snellville, GA 30039
770-826-1399
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 12 PM Team Need A Hand
Co-Host: Natchez Bend
Co-Host: Tightfit

PM SHOW
Tennessee Miller Coliseum
3815 Woodbury Pike
Murfressboro, TN 37127
423-309-8386
Zone 4 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 12 AM Team Need A Hand
Co-Host: Natchez Bend
Co-Host: Tight Fit Stables
Tennessee Miller Colsieum
3815 woodbury pike
Murfressboro, TN 37127
423-309-8386
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 9
Date Host Location Contact Competition Type
January 9 AM Central Carolina Equestrian Team-NC
Co-Host: Hidden Springs
Sunny Pines Farm: Lucama, NC
278 Walter Rawl Road
Lexington, SC 29072
803-920-2255
Zone 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 9 PM Central Carolina Equestrian Team - NC
Co-Host: Hidden Springs
Sunny Pines Farm : Lucama, NC
278 Walter Rawl Road
Lexington, SC 29072
803-920-2255
Zone 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 30
Date Host Location Contact Competition Type
January 30 AM Red Dirt Riders NEOA&M, Miami, Oklahoma
1201 Yuhoma Dr
Yukon, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 30 PM Red Dirt Riders Northeastern Oklahoma A&M
1201 Yuhoma Dr
Yukon, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 6
Date Host Location Contact Competition Type
February 6 TMC Equestrian Team
Co-Host: TMC Too

Zone 2 W2 Priority, then Zone 2 W1, then all Zones
Nash Hill Equestrian Center; 1099 Persia Rd., Gowanda, NY 14070
110 South Street
Cuba, NY 14727
607-769-2526
Zone 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 6 Rocky Mountain Wranglers Larimer County Fairgrounds
2101 S CR 23E
Berthoud, CO 80513
303-678-9535
Zone 8 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 6 AM Concord Equestrian Center Greene County Career Center
8334 Concord Rd
Delaware, OH 43015
740-361-9411
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 6 PM Concord Equestrian Center Greene County Career Center
8334 Concord Rd
Delaware, OH 43015
740-361-9411
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 7
Date Host Location Contact Competition Type
February 7 Central Carolina Equestrian Team- S.C.

** This is an AM/PM Show **
Longcreek Equestrian Center, Blythewood SC 29016
1265 Sanders Creek Rd.
Camden, SC 29020
803-424-1952 or 803-669-0697
Zone 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 7 Rocky Mountain Wranglers Larimer County Fairgrounds
2101 S CR 23E
Berthoud, CO 80513
303-678-9535
Zone 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 21
Date Host Location Contact Competition Type
February 21 AM Diamond V Ranch Silver Wind Stables
1201 Yuhoma Dr
Yukon, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 21 PM Diamond V Ranch Silver Wind Stables
1201 Yuhoma Dr
Yukon, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
March 19
Date Host Location Contact Competition Type
March 19 Zone 7 Finals Diamond T Arena
17341 W HIGHWAY 102
DECATUR, AR 72722
479-366-5860
Zone 7 Region 1 Priority
Upper & Middle School
March 20
Date Host Location Contact Competition Type
March 20 PM Red Dirt Riders Lightning L Arena, Weatherford, Ok
1201 YUHOMA DR
YUKON, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List