February 6
Date Host Location Contact Competition Type
February 6 Mid Coast Maine Equestrian Team Stonewall Stables
237 West Neck Rd
Nobleboro, ME 04555
207-624-2814
Zone 1 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 6 Aggieland Equestrian Still Creek Ranch
802 Gilchrist
College Station, TX 77840
979-209-9449
Zone 7 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 7
Date Host Location Contact Competition Type
February 7 Fieldstone Park Fieldstone Park
5715 Tumbleweed Court
Arlington, TX 76017
817-228-5032
Zone 7 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 20
Date Host Location Contact Competition Type
February 20 Team Reserve
Co-Host: Team Reserve
Co-Host: Sterling Hunter Jumpers
Reserve Equestrian Eenter
19926 Thurman Bend Road
Spicewood , TX 78669
512-635-0248
Zone 7 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
February 21
Date Host Location Contact Competition Type
February 21 Team Reserve
Co-Host: Team Reserve
Co-Host: Sterling Hunter Jumpers
Reserve Equestrian Eenter
19926 Thurman Bend Road
Spicewood , TX 78669
512-635-0248
Zone 7 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 5
Date Host Location Contact Competition Type
March 5 Zone 7 Individual and Team
Regions 1, and 2 Finals
Valhalla Stables
17341 W HIGHWAY 102
DECATUR, AR 72722
479-366-5860
Zone 7 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 6
Date Host Location Contact Competition Type
March 6 Zone 7 Region 3 Finals (Individual & Team) Valhalla Stables
17341 W HIGHWAY 102
DECATUR, AR 72722
479-366-5860
Zone 7 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
March 19
Date Host Location Contact Competition Type
March 19 Zone 7 Hunt Seat
Individual and Team Finals
March 19th-20th
Diamond T Arena
17341 W HIGHWAY 102
DECATUR, AR 72722
479-366-5860
Zone 7 Only
Upper & Middle School

September 12
Date Host Location Contact Competition Type
September 12 West Licking District Equestrian Team The Paddock Stables
459 Middleground RD SW
Pataskala, OH 43062
614-989-5717
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 13
Date Host Location Contact Competition Type
September 13 West Licking Equestrian Team The Paddock Stables
459 Middleground Rd SW
Pataskala, OH 43062
614-989-5717
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 19
Date Host Location Contact Competition Type
September 19 River Wind Farm Equestrian Team River Wind Farm
49 Cross Street
Pembroke, MA 02359
781-588-6853
Zone 1 Region 5 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 26
Date Host Location Contact Competition Type
September 26 Willow Way Equestrian Team
Co-Host: West Licking District
Willow Way Stables
6885 Cedar Brook Glen
New Albany, OH 43054
614-206-5452
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 27
Date Host Location Contact Competition Type
September 27 Hunter Ridge Hunter Ridge, 40 Collins Rd Ashaway RI
458 Klondike Rd
Charlestown, RI 02813
401-359-5344
Zone 1 Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
September 27 AM Aggieland Equestrian
Co-Host: King's Equestrian
Still Creek Ranch
802 Gilchrist
College Station, TX 77840
979-209-9449
Zone 7 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 27 PM Aggieland Equestrian
Co-Host: King's Equestrian
Still Creek Ranch
802 Gilchrist
College Station, TX 77840
Zone 7 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
September 27 Willow Way Equestrian Team
Co-Host: West Licking District
Willow Way Stables
6885 Cedar Brook Glen
New Albany, OH 43054
614-206-5452
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 4
Date Host Location Contact Competition Type
October 4 AM Ozark Legends
Co-Host: Davis Stables
Legends Equestrian Center - Decatur, AR
17341 W HIGHWAY 102
DECATUR, AR 72722
479-366-5860
Zone 7 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 4 PM Ozark Legends
Co-Host: Davis Stables
Legends Equestrian Center - Decatur, AR
17341 W HIGHWAY 102
DECATUR, AR 72722
479-366-5860
Zone 7 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 10
Date Host Location Contact Competition Type
October 10 UMass Stockbridge
Co-Host: Fox Meadow
UMass Hadley Equine Center 111 North Maple St Hadley MA 01035
111 North Maple St
Hadley , MA 01035
781-603-4521
Zone 1 Region 11 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 10 ABF Equine, LLC
Co-Host: Loomis Chaffee
Co-Host: Hidden Brook
ABF Equine Judd Road Coventry CT
47 Waterman Road
Coventry, CT 06249
860-377-8299
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 17
Date Host Location Contact Competition Type
October 17 Summer Hill Farms
Co-Host: Confederate Park Farms
Co-Host: Blarney Stone
Fieldstone Park
2204 Franklin Drive
Arlington, TX 76011
972-658-8684
Zone 7 Region 2 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 17 Ardmore Equestrian Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 3 Region 6 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 18
Date Host Location Contact Competition Type
October 18 The Oakridge School Equestrian Team Fieldstone Park
2204 Franklin Drive
Arlington, TX 76011
972-658-8684
Zone 7 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
October 18 Ardmore Equestrian Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 3 Region 6
Upper & Middle School

Prize List
November 7
Date Host Location Contact Competition Type
November 7 Culver Academies
Co-Host: TEEM Allstars
Co-Host: Maple Ridge
Culver Academies
1300 Academy Rd
Culver, IN 46511
540-905-5794
Zone 5 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 7 Brookside Equestrian Team Stonegate Equine Facility
1378 Way Rd
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 7 ABF Equine, LLC
Co-Host: Loomis Chaffee
Co-Host: Hidden Brook
ABF Equine Judd Road Coventry CT
47 Waterman Road
Lebanon, CT 06249
860-377-8299
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 8
Date Host Location Contact Competition Type
November 8 Culver Academies Culver Academies
1300 Academy Rd
Culver, OH 46511
540-905-5794
Zone 5 Region 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 8 Hunter's Court Stonegate Equine Facility
1378 Way Rd
Bepre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 21
Date Host Location Contact Competition Type
November 21 Summer Hill Farms
Co-Host: Confederate Park
WTAMU
2204 Franklin Dr.
Arlington, TX 76011
972-658-8684
Zone 7 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 22
Date Host Location Contact Competition Type
November 22 Pickwick-Clayhill
Co-Host: John Champe High School
Co-Host: Middleburg
CLAY HILL STABLES
9911 Old Ardwick-Ardmore Road
Springdale, MD 20774
301-773-0444
Zone 3 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 28
Date Host Location Contact Competition Type
November 28 ABF Equine, LLC
Co-Host: Hidden Brook
Co-Host: Seven J's
ABF Equine Judd Road Coventry, CT
47 Waterman Road
Lebanon, CT 06249
860-377-8299
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 5
Date Host Location Contact Competition Type
December 5 Fairy Tale Farm Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 5 MidCoast Maine Equestrian Team Stonewall Stables, 237 West Neck Rd Nobleboro, ME 04555
Email entries to Aliza Fink
abfnk89@gmail.com
Mail hard copies with team checks to
79 Alder St Unit 1
Waltham, MA 02453
Call 207-624-2814 for info
Zone 1 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 5 Silent Knight

Changed from Sunday AM and PM to Saturday Dec 5th and Sunday December 6th
Silent Knight Stables
4574 Masch Branch Road
Krum, TX 76249
940-367-9948
Zone 7 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 5 Century Manor Farm Century Manor Farm
13958 Sawteeth Way
Centreville, VA 20121
571-217-7103
Zone 3 Region 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 6
Date Host Location Contact Competition Type
December 6 Grier School
Co-Host: In The Irons
Co-Host: Stoney Creek Stables

Zone 2 Regions 1 & 2 Priority, then rest of PA regions
Grier School
2522 Grier School Rd
Tyrone, PA 16686
484-947-3240
Zone 2 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 6 Silent Knight

Changed from Sunday AM and PM to Saturday Dec 5th and Sunday December 6th
Silent Knight Stables
4574 Masch Branch Road
Krum, TX 76249
940-367-9948
Zone 7 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 6 Far and Away Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 12
Date Host Location Contact Competition Type
December 12 East Texans Texas Rose Horse Park
14078 State Hwy 110 N
Tyler, TX 75704
817-683-8284
Zone 7 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 12 Foxcreek
December 12-13th 1 show over two days

Entries reopening Thursday 12/10 and closing 12/11 or when classes fill to capacity.
Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 13
Date Host Location Contact Competition Type
December 13 East Texans Texas Rose Horse Park
14078 State Hwy 110 N
Tyler, TX 75704
817-683-8284
Zone 7 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 2
Date Host Location Contact Competition Type
January 2 ABF Equine, LLC
Co-Host: Hidden Brook
Co-Host: Seven J's
ABF Equine Judd Road Coventry CT
47 Waterman Road
Lebanon, CT 06249
860-377-8299
Zone 1 Region 9 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 9
Date Host Location Contact Competition Type
January 9 Silent Knight
Co-Host: Take Off Farm
Silent Knight Stables
4574 Masch Branch Road
Krum, TX 76249
940-367-9948
Zone 7 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 9 Wisteria Farm
Co-Host: Chastain
Wisteria Farm
3055 spring hill dr.
Monroe, GA 30656
781-249-8717
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 9 Duzan Riding Academy Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 10
Date Host Location Contact Competition Type
January 10 Mid Ohio Valley Equestrian Team
Co-Host: Fairy Tale Farm
Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 10 Silent Knight
Co-Host: Take Off Farm
Silent Knight Stables
4574 Masch Branch Road
Krum, TX 76249
940-367-9948
Zone 7 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 10 Wisteria
Co-Host: Chastain
Wisteria Farm
3055 Spring Hill Dr.
Monroe, GA 30656
781-249-8717
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 16
Date Host Location Contact Competition Type
January 16 AM North Louisiana Equestrian Double Rainbow Farm
327 Wood Springs
Haughton, LA 71037
817-845-1439
Zone 7 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 16 PM North Louisiana Equestrian Double Rainbow Farm
327 Wood Springs
Haughton, LA 71037
817-845-1439
Zone 7 Region 3 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 23
Date Host Location Contact Competition Type
January 23 Skypoint Stonegate Farm
1378 Way RD
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 24
Date Host Location Contact Competition Type
January 24 Double Deuce Stonegate Farm
1378 Way Rd
Belpre, OH 45714
740-350-2252
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 30
Date Host Location Contact Competition Type
January 30 Willowbrooke Farm Willowbrooke Farm 7461 Brookville Rd Plymouth MI
7461 Brookvillle Rd
Plymouth, MI 48170
734-417-2866
Zone 5 Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 31
Date Host Location Contact Competition Type
January 31 Willowbrooke Farm Willowbrooke Farm 7461 Brookville Rd Plymouth MI
7461 Brookvillle Rd
Plymouth, MI 48170
737-417-2866
Zone 5 Region 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List