February 6
Date Host Location Contact Competition Type
February 6 TMC Equestrian Team
Co-Host: TMC Too

Zone 2 W2 Priority, then Zone 2 W1, then all Zones
Nash Hill Equestrian Center; 1099 Persia Rd., Gowanda, NY 14070
110 South Street
Cuba, NY 14727
607-769-2526
Zone 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 6 Rocky Mountain Wranglers Larimer County Fairgrounds
2101 S CR 23E
Berthoud, CO 80513
303-678-9535
Zone 8 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 6 AM Concord Equestrian Center Greene County Career Center
8334 Concord Rd
Delaware, OH 43015
740-361-9411
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 6 PM Concord Equestrian Center Greene County Career Center
8334 Concord Rd
Delaware, OH 43015
740-361-9411
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 7
Date Host Location Contact Competition Type
February 7 Central Carolina Equestrian Team- S.C.

** This is an AM/PM Show **
Longcreek Equestrian Center, Blythewood SC 29016
1265 Sanders Creek Rd.
Camden, SC 29020
803-424-1952 or 803-669-0697
Zone 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 7 Rocky Mountain Wranglers Larimer County Fairgrounds
2101 S CR 23E
Berthoud, CO 80513
303-678-9535
Zone 8 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 21
Date Host Location Contact Competition Type
February 21 AM Diamond V Ranch Silver Wind Stables
1201 Yuhoma Dr
Yukon, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
February 21 PM Diamond V Ranch Silver Wind Stables
1201 Yuhoma Dr
Yukon, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
April 1
Date Host Location Contact Competition Type
April 1 Zone 4 Western Finals

*** Show to be held April 1 - 3***
Clemson University, Clemson SC
3385 Damascus Road
Jasper, GA 30143
678-458-7192
Zone 4 Only
Upper & Middle School

September 13
Date Host Location Contact Competition Type
September 13 Last Lap Ranch
Co-Host: White Fork
Last Lap Ranch Farm
920 Knight Bridge Rd
Maryville, TN 37803
865-405-3080
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 11
Date Host Location Contact Competition Type
October 11 AM Rocking L Equestrians
Co-Host: Cheval Bleu

574 Boulder Dr
Morris, IL 60450
815-258-5802
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 11 PM Rocking L Equestrians
Co-Host: Cheval Bleu

574 Boulder Dr
Morris , IL 60450
815-258-5802
Zone 5 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 17
Date Host Location Contact Competition Type
October 17 AM Oakwood Manor Equestrian Team
Co-Host: ABC Dream Team
2 SHOWS IN ONE DAY!
*AM & PM Shows*

NEW ENTRY DETAILS -Closing date now 10/12!
Zone 2 Priority, then ALL OTHER ZONES!
Oakwood Manor
673 East Hill Road
Binghamton, NY 13901
607-427-6875
Zone 2 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 17 PM Oakwood Manor Equestrian Team
Co-Host: ABC Dream Team

*2 Shows in One Day - AM & PM!*

NEW ENTRY DETAILS - Closing date now 10/12!
Zone 2 Priority, ALL OTHER ZONES!
Oakwood Manor
673 East Hill Rd
Binghamton, NY 13901
607-427-6775
Zone 2 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 18
Date Host Location Contact Competition Type
October 18 Crimson Acres IEA Team
Co-host: Last Impression
Crimson Acres Equestrian Center
16 Daniel Shays Highway
Orange, MA 01364
978-575-0341
Zone 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 25
Date Host Location Contact Competition Type
October 25 AM Hammond Equestrian Team Hammond Farms 10151 Garners Ferry Road, Eastover SC 29044
1172 Congaree Road
Hopkins, SC 29061
803-917-2747
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
October 25 PM Hammond Equestrian Team Hammond Farms 10151 Garners Ferry Road, Eastover SC 29044
1172 Congaree Road
Hopkins, SC 29061
803-917-2747
Zone 4 Region 1 Priority

Prize List
November 8
Date Host Location Contact Competition Type
November 8 Bayview Equestrian Team
Co-Host: CF Topflight
Tri State Exhibition Center
PO Box 1088
Harrison, TN 37341
423-255-2561
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 14
Date Host Location Contact Competition Type
November 14 Moutaineer Equestrian Team
Co-host: Caustelot Equestrian
WVU Reedsville Farm
225 Dark Hollow Road
Waynesburg, PA 15370
304-680-5979
Zone 3 Region 2 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 14 AM SS Performance Horses
Co-Host: Watkins Equestrian
Co-Host: Team JGPH
Windy Knoll Farm
606 County Road 801
Ashland, OH 44805-9571
419-685-0761
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 14 PM SS Performance Horses
Co-Host: Watkins Equestrian
Co-Host: Team JGPH
Windy Knoll Farm
606 County Road 801
Ashland, OH 44805-9571
419-685-0761
Zone 5 Region 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 15
Date Host Location Contact Competition Type
November 15 Mountaineer Equestrian Team WVU Reedsville Farm
225 Dark Hollow Road
Waynesburg, PA 15370
304-680-5979
Zone 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
November 22
Date Host Location Contact Competition Type
November 22 AM King Show Horses Equestrian Team

THIS IS AN AM & PM SHOW
Georgia International Horse Park
8401 Norris Lake Way
Snellville, GA 30039
770-403-1815
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 12
Date Host Location Contact Competition Type
December 12 AM Jewell Reining Equestrian Team

** This is an AM/PM show **
Pine Lane Farm
4478 Shiloh ridge trail
Snellville, GA 30039
770-826-1399
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
December 12 PM Team Need A Hand
Co-Host: Natchez Bend
Co-Host: Tightfit

PM SHOW
Tennessee Miller Coliseum
3815 Woodbury Pike
Murfressboro, TN 37127
423-309-8386
Zone 4 Region 1 Only
Upper & Middle School

Prize List
December 12 AM Team Need A Hand
Co-Host: Natchez Bend
Co-Host: Tight Fit Stables
Tennessee Miller Colsieum
3815 woodbury pike
Murfressboro, TN 37127
423-309-8386
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 2
Date Host Location Contact Competition Type
January 2 AM Forsyth Central Equestrian Team Chicopee Woods Agriculture Center
4950 Woodlong Lane
Cumming, GA 30040
678-428-7551
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 2 PM Forsyth Central Equestrian Team Chicopee Woods Agriculture Center
4950 Woodlong Lane
Cumming, GA 30040
678-428-7551
Zone 4 Region 1 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 9
Date Host Location Contact Competition Type
January 9 AM Central Carolina Equestrian Team-NC
Co-Host: Hidden Springs
Sunny Pines Farm: Lucama, NC
278 Walter Rawl Road
Lexington, SC 29072
803-920-2255
Zone 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 9 PM Central Carolina Equestrian Team - NC
Co-Host: Hidden Springs
Sunny Pines Farm : Lucama, NC
278 Walter Rawl Road
Lexington, SC 29072
803-920-2255
Zone 3 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 30
Date Host Location Contact Competition Type
January 30 AM Last Lap Ranch- AM Show


AM and PM show
Roane State Expo Center
8858 Cedar Springs Ln Ste 5000
Knoxville, TN 37923
865-567-2840
Zone 4 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 30 PM Last Lap Ranch- PM Show

AM and PM show
Roane State Expo Center
8858 Cedar Springs Ln Ste 5000
Knoxville, TN 37923
865-567-2840
Zone 4 Only
Upper & Middle School

Prize List
January 30 AM Red Dirt Riders NEOA&M, Miami, Oklahoma
1201 Yuhoma Dr
Yukon, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List
January 30 PM Red Dirt Riders Northeastern Oklahoma A&M
1201 Yuhoma Dr
Yukon, OK 73099
918-344-1608
Zone 7 Priority
Upper & Middle School

Prize List